Lego
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Nejlepší LEGO stavebnice, ze kterých přechází zrak

7 min čtení

Stavíte rádi z LEGA? Pak vás jistě zaujme náš přehled těch nejfamóznějších stavebnic, které kdy tento dánský výrobce představil. V článku nebudeme brát v potaz jen množství kostiček, ze kterých se jednotka skládá, ale zaměříme se i na složitost, autentičnost a originalitu. Věřte, že ani jednu z těchto stavebnice nezvládnete postavit za jediné odpoledne.


LEGO Creator Expert 10276 Koloseum

Stejně jako se v reálném světě nic nevyrovná majestátnosti římského kolosea, ani ve světě LEGA nemá konkurenci. Dosud největší LEGO stavebnice, která kdy byla představena, obsahuje 9 036 dílků, které podrobně kopírují legendární stavbu. Skládačka je určena pokročilým stavařům od 18 let a na stavbu tří pater modelu vysokého 27 centimetrů a širokého zhruba půl metru si vyhraďte minimálně týden!

LEGO Creator Expert 10276 Koloseum
LEGO Creator Expert 10276 Koloseum. Foto: LEGO

LEGO Star Wars 10221 Super Star Destroyer

Další zcela unikátní kousek, která vás tentokrát přenese do světa Star Wars, ovšem budete-li chtít za stavebnici utratit 40 tisíc korun. Unikátní velitelská loď Darth Vadera je nejmocnější lodí v galaxii a rozhodně tou nejdražší ve světě LEGA. Stavitele ale čeká úžasný zážitek s 3 152 dílky. Při stavění se obrňte notnou dávkou trpělivosti, ostatně tu musí každý velitel ve světě Star Wars mít. Součástí stavebnice jsou minifigurky Darth Vader, Admirál Piett, Dengar, Bossk a IG-88.

LEGO Star Wars 10221 Super Star Destroyer
LEGO Star Wars 10221 Super Star Destroyer. Foto: LEGO

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron

Pro automobilové nadšence je určena věrná kopie skutečného Bugatti Chiron. Ta byla vyvinuta ve spolupráci s Bugatti Automobiles S.A.S., a tak obsahuje neskutečné množství věrných a funkčních detailů. Nejúžasnější na tom všem je, že každý model LEGO Technic Bugatti Chiron má pod kapotou ukryté své jedinečné sériové číslo. Majitel tohoto LEGA se tak bude cítit podobně jako majitel skutečného Chironu. Model se skládá z 3599 kousků a stavěním se budete bavit několik dní!

LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron
LEGO Technic 42083 Bugatti Chiron. Foto: LEGO

LEGO Ideas 21323 Velké Piano

Naprosto dokonalá kopie piana má velikost zhruba 35x30x22 cm a skutečně hraje. Po sestavení 3 662 dílků vám k dokonalosti bude stačit šest tužkových baterií nebo mobilní aplikace LEGO Powered Up. Na piano můžete hrát sami, případně lze pustit automatické přehrávání. Samotný model je krásný na vystavení, ale zábavu si užijete i při jeho stavění. Chcete mít skutečně originální LEGO? Pak je právě Velké Piano určeno pro vás.

LEGO Ideas 21323 Velké Piano
LEGO Ideas 21323 Velké Piano. Foto: LEGO

LEGO Harry Potter 71043 Bradavický hrad

Fanoušci Harryho Pottera se dostávají na řadu právě teď. Co víc si přát než mít doma autentickou kopii bradavického hradu? Součástí stavebnice jsou ale i scény z příběhu, 4 minifigurky a 27 mikrofigurek. Bradavický hrad patří k těm největším stavebnictvím z LEGO světa. Na jeho sestavení je potřeba 6 020 dílků a konečná stavba měří 58 cm na výšku, 69 cm na šířku a 43 cm do hloubky.

LEGO Harry Potter 71043 Bradavický hrad
LEGO Harry Potter 71043 Bradavický hrad. Foto: LEGO

LEGO Ghostbusters 75827 Hasičská základna

Vzpomínáte na filmy Krotitelé duchů? S LEGEM si je můžete připomenout prostřednictvím několika stavebnic. Tou největší a nejoriginálnější je hasičská základna skládající se z 4 634 dílků. Třípatrová budova obsahuje množství detailů z filmu včetně figurek hlavních hrdinů a jejich vychytávek. Připravte se na dobrodružství, u kterého se rozhodně bát nebudete.

LEGO Ghostubusters 75827 Hasičská základna
LEGO Ghostbusters 75827 Hasičská základna. Foto: LEGO

Hrajete si rádi? Další inspiraci hledejte na  www.ministerstvohracek.cz.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Obrazem: Jak to vypadalo na koncertě v roce 2001 a jak to vypadá v roce 2021

Další článek

TikTokem se šíří další virální nesmysl. Adolescenti se baví fazolováním

Další čtení