Tank Panther
Tank Panther. Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Německý důchodce skladoval tank z druhé světové války ve sklepě

3 min čtení

Vášnivé sběratelství zbraní z druhé světové války způsobilo německému seniorovi značné potíže. Poté, co jeho nelegální sbírku objevili kriminalisté, nejenže o předměty přijde, ale ještě mu hrozí vězení a pokuta.

Sbírka obžalovaného muže je skutečně monumentální. Největším skvostem je ale zachovalý tank Panther, o který má nyní zájem jedno americké muzeum. Podle historiků byl právě Panther jedním z nejúčinnějších vozidel Wehrmachtu během světového konfliktu. 45tunové monstrum skladoval ve stodole a podle sousedů se se sbírkou vůbec netajil a s tankem například vyjížděl v zimě a používal jej jako sněžný pluh.

Sbírka kromě tanku obsahuje také několik kusů starých zbraní, kanón a asi tisíc nábojů.

Soudní líčení proběhne na počátku srpna ve městě Kiel. Předmětem obžaloby je nelegální držení válečných zbraní. Obhajoba podle BBC ale tvrdí, že mnoho předmětů již není funkčních a tank byl zakoupen jako šrot. S tím ale žalobci nesouhlasí. Muži tak  hrozí pokuta ve výši minimálně 50 tisíc euro a pobyt za mřížemi.

Případ přitom není žádnou novinkou. O nelegální sbírce zbraní i o tanku vědí úřady už od roku 2015, kdy sběratele odhalili strážci zákona, když se pokoušel zakoupit bronzové sochy koní, které měl Adolf Hitler ve své kanceláři.


Reklamní sdělení:

Chodítka se sedákem – ideální prostředek pro zachování soběstačnosti a pohyblivosti.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Heideggerovo dílo Bytí a čas představilo jednu z klíčových filozofických koncepcí 20. století

Další článek

Ruský influencer se proháněl po Moskvě se ženou přivázanou na střeše

Další čtení