hyperloop
Zdroj obrázku: P. Thoeny, CC BY-NC-SA 2.0, Flickr

Elon Musk znovu oživil myšlenku na vybudování hyperloopu

2 min čtení

Musk koketoval s myšlenkou vysokorychlostního dopravního systému hyperloop již v roce 2013. Další čtyři roky trvalo, než projekt alespoň papírově rozvinul. Plánovaná trasa z New Yorku do Washingtonu DC by se podle vizionáře mohla proměnit ve skutečnost v následujících letech.

Hyperloop je název pro hypotetický dopravní systém, který přepravuje cestující nebo náklad v nízkotlakých trubicích rychlostí vyšší než 1 200 km/h. V praxi však dosud neproběhla žádná zkouška.

Musk poznamenal, že by byl hyperloop nejrychlejší způsob, jak se dostat z jednoho velkoměsta do druhého na vzdálenosti menší než 2 000 mil. Také uvedl, že  jsou podzemní tunely nezávislé na povrchovém počasí, takže by systém mohl fungovat třeba i během hurikánu. Ovšem nezmínil se, jak by byly tunely zajištěny při záplavách, které například postihují metra.

Za hyperloopem by měla stát Muskova společnost Boring Company, jež provozuje podzemní tunel LVCC v Las Vegas, kterým cestují pasažéři v Teslách z jednoho konce města na druhý. Ostatně společnosti Boring Company se v poslední době daří, přičemž její hodnota se pohybuje okolo 5,7 miliard dolarů.

Mezi plánovanými hyperloopy a Boring Company je tak zjevná synergie. Oba koncepty do sebe zapadají a jak se zdá, Muskovy vize se i po počátečních obtížích většinou daří realizovat. Ostatně odvážným štěstí přeje. Projekt hyperloopu by mohl v budoucnu pomoci nejen k rychlejší přepravě nákladů, ale také k ekologii. Na detaily je ale ještě zatím čas.

Zdroj: engadget.com
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Vědci bezdrátově přenesli 1,6 kW energie na vzdálenost jednoho kilometru

Další článek

Schyluje se k dalšímu hernímu megaobchodu. Ubisoft je na prodej

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru