Parallels
Zdroj obrázku: Parallels official

Microsoft přišel se způsobem, jak užívat Windows na Applu

2 min čtení

Microsoft oficiálně schválil způsob, jak spouštět Windows na počítačích od Applu s ARM procesory. Pomocí aplikace Parallels Desktop 18 půjdou na Macu spouštět Windows 11 Pro a Enterprise. Má to však několik háčků.

Předně se nabízí otázka, proč vůbec na produktech Apple spouštět Windows. Někteří podnikatelé v IT čas od času potřebují otestovat chování některých aplikací jak na Macu, tak ve Windows. K tomu do nynějška potřebovali dva přístroje. Pomocí aplikace Parallels se tak možná některým vývojářům lehce uleví.

Existují však určitá omezení. Nelze spouštět 32bitové aplikace ani použít programy, které závisí na další vrstvě virtualizace, jako jsou například aplikace pro Android nebo některé hry a programy vyžadující DirectX 12 nebo OpenGL 3.3. Další omezení se týkají Macu. Parallels totiž bude fungovat jen na přístrojích s procesory ARM vyrobenými v roce 2021 a později.

Současně samozřejmě nestačí pouhé využití Parallels. Nutné je zakoupení licence Windows 11 Pro nebo Enterprise.

Dále je nutné počítat s tím, že nedosáhnete výkonu, jako kdybyste používali Windows 11 na počítači. To samé se týká kompatibility. Nicméně pokud potřebujete Windows pouze sporadicky a nechcete využívat dva počítače, jedná se o optimální řešení.

Zároveň jde o jednu z prvních vlaštovek oficiálního sblížení Microsoftu a Applu.

Základní verze softwaru Parallels aktuálně vychází na 99 dolarů.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Náš vesmír nemusí být jediný

Další článek

Vše, co potřebujete vědět o bezdrátovém nabíjení

Další čtení