pejskové
Zdroj foto: Tatyana Vyc / Shutterstock.com

Prevence alergií od štěněte? Vyzkoušejte hypoalergenní granule

3 min čtení

Pro zdravý růst a vývoj štěněte je důležitý správný výběr stravy. Jedním z důležitých aspektů je prevence potravinových alergií a citlivosti na potraviny. A právě k tomu slouží hypoalergenní granule. Mnoho lidí si myslí, že přechod na tento typ krmiva je vhodný, až když se projeví nějaké příznaky, nicméně to není pravda. Jejich použitím naopak těmto zdravotním problémům můžete předcházet.

Jak u vašeho pejska předcházet alergiím?

Již v úvodu jsme zmínili, že alfou a omegou jsou právě hypoalergenní granule pro psy. Jedná se o typ krmiva, resp. speciálně vyrobené granule navržené tak, aby obsahovaly minimální množství potenciálních alergenů. Podrobněji se nyní podíváme na přínosy a důvody, proč tyto granule nasadit již od samotného začátku:

Omezíte potencionální alergeny – složení je speciálně uzpůsobené právě k tomuto účelu. Obsahují bílkoviny, které jsou méně běžné. Většinou se používají zdroje bílkovin jako ryba, kachna nebo krůta, které mají nižší alergenní potenciál než tradiční bílkoviny, například hovězí nebo kuřecí maso.

Lepší stravitelnost – obvykle se jedná o snadno stravitelné krmivo. To je zvláště důležité pro štěňata, která mají citlivější trávicí systém. Snadná stravitelnost pomáhá minimalizovat riziko střevních potíží.

Podpora imunity – ve většině případů obsahují klíčové živiny, jako jsou omega-3 mastné kyseliny a antioxidanty. Ty mohou podpořit zdravý imunitní systém vašeho pejska.

Pokud se pro tento druh krmiva rozhodnete, nakupujte pouze od ověřených prodejců, jako je například Panakei, případně si nechte poradit od veterináře.

Prevence je důležitá a hypoalergenní granule pro štěňata mohou být efektivním nástrojem pro prevenci potravinových alergií a citlivostí na potraviny u vašeho mladého pejska.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Des: V hlavě sériového vraha

Další článek

Bolt taxi umožní řidičům i pasažérům nahrávání zvukového záznamu během jízdy

Další čtení