TikTok
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

TikTok dovolí nezletilým uživatelům používat aplikaci „jen“ hodinu denně

2 min čtení

Čínská sociální platforma TikTok je založena na sdílení krátkých videí, přesto na ní zejména mladí uživatelé dokáží trávit dlouhé hodiny. Za to se provozovatel, kterým je společnost ByteDance, stává často terčem kritiky. Proto nově zavede pro osoby mladší 18 let časový limit užívání aplikace, který by měl být 60 minut denně. Na první pohled zajímavé řešení má ale jeden háček. Časový limit půjde bez potíží obejít.

Časový limit pro sledování videí bude představovat součet denního užívání, poté bude mladistvým aplikace po zbytek dne zablokována, aby si uvědomili, kolik času u TikToku strávili. Řešení by se mělo projevit v následujících týdnech aktualizací aplikace.

Jak ale upozorňuje BBC, platformu půjde odemknout speciálním klíčem, který bude každému uživateli přidělen. Zároveň v nastavení TikToku bude možné hodinový limit zrušit.

Pokud mají nezletilí uživatelé TikToku nastavený rodičovský dohled, mohou konfiguraci platformy vzdáleně ovládat rodiče. Ti zároveň získají přehled o intenzitě používání aplikace.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost však nedoporučuje aplikaci používat vůbec. Podle odborníků na kyberbezpečnost představuje TikTok bezpečnostní hrozbu. Více jsme psali zde.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost: TikTok představuje hrozbu

Další článek

Hrnky v kancelářích myté houbičkou na nádobí často obsahují fekální bakterie E Coli

Další čtení