TikTok
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

TikTok upravuje algoritmus personalizované sekce

3 min čtení

Sociální síť TikTok mění algoritmus doporučovací sekce „Pro Tebe“. Společnost svůj krok popisuje jako opatření, které zamezí shlukování příliš mnoha podobných videí, která by mohla mít negativní vliv na osobnost. Jako příklady uvádí sklony k extrémním dietám či depresím.

„V TikToku si uvědomujeme, že všeho moc škodí, ať už jde o zvířata, tipy na cvičení nebo osobní rozvoj. Rozmanitý obsah, který chceme tvořit, tak nevypadá,“ uvádí společnost v tiskové zprávě.

Algoritmus personalizovaných doporučení na TikToku byl předmětem kritiky již delší dobu. Investigativní vyšetřování deníku Wall Street Journal prokázalo, jak negativní vliv může mít aplikace na děti a dospívající – ať už se jedná o drogy nebo sexuální tématiku. Psychologové a další zdravotní experti navíc tvrdí, že je potřeba vliv TikToku (ale i dalších podobných sociálních sítí) zkoumat.

TikTok údajně pracuje na dalších funkcích, které by uživatelům umožnily lepší přizpůsobení obsahu. Například by mohlo jít o zablokování hashtagů či klíčových slov souvisejících s nechtěným obsahem. Otázkou zůstává, zda by mladí uživatelé skutečně ve vlastním zájmu taková témata blokovali.

TikTok letos v září překonal jednu miliardu uživatelů. Většina z nich je mladší 30 let.

TikTok je sociální síť určená především pro mobilní telefony. Vyvinula ji čínská společnost ByteDance. Uživatelé na ní mohou vytvářet krátké videoklipy o délce až 3 minuty. Dříve to bylo pouhých 15 sekund. V říjnu 2018 se stala nejúspěšnější aplikací v USA. V Číně nese jméno Douyin. Kritici sociální síť viní z negativního vlivu na mladé uživatele. Především jde o dospívající dívky, které mohou vlivem videí začít negativně uvažovat o svém vzhledu.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Internet hýří vtipy o opilém Ovčáčkovi

Další článek

Vánoční poselství prezidenta Zemana odvysílá několik stanic

Další čtení