Krásné vlasy
Zdroj obrázku: perminoffa / stock.adobe.com

Zimní péče o vlasy: Jak o ně správně pečovat v nízkých teplotách?

8 min čtení

Zima nám přináší kouzlo sněhových radovánek, ale pro naše vlasy může být toto období náročné. Chladné teploty, suchý vzduch a časté vystavování větru mohou způsobit poškození vlasů. Jak ale udržet vlasy zdravé a lesklé i v zimních měsících? Možná si budete muset pořídit pár věcí, které se skvěle hodí na péči o vlasy v zimě. Doma byste měli mít:

  • hydratační kondicionér,
  • olej na vlasy,
  • přírodní produkty na vlasy.

Vlhčení vlasů a vlasové pokožky

V zimě vzduch obvykle ztrácí vlhkost, což může způsobit dehydrataci vlasů. Používejte kvalitní kondicionéry a oleje na vlasy, které je hydratují. Pravidelně aplikujte masky na vlasy, které jim poskytnou potřebnou výživu a chrání je před vysoušením. V zimě můžete mít styl, aniž byste ničili své vlasy. Musíte jen vědět, jak se k nim správně chovat. A hydratace je jedním z klíčových prvků.

Teplá voda místo horké

Horká voda může vlasům ublížit tím, že je vysuší. Snažte se mýt vlasy teplou vodou místo horkou. Teplá voda otevírá vlasové kutikuly, což usnadňuje absorpci výživných látek obsažených v šamponech a kondicionérech. Jestli jste zvyklí na horké sprchy, musíte teplotu trochu snížit. Nemusíte se sprchovat ve studené vodě, ale neměla by být horká.

Šetrné šampony a kondicionéry

Vyberte si šetrné šampony a kondicionéry, které neobsahují agresivní chemikálie. Šampony bez sírany a kondicionéry s přírodními oleji pomáhají udržet vlasy měkké a zároveň chrání před vnějšími vlivy. Vsaďte na produkty, které mají téměř 100% složení z přírodních složek. Jedině tak je dokážete ochránit a poskytnout jim péči, kterou si zaslouží.

Ochrana před chladem a větrem

Chladný vzduch a vítr mohou vytvářet nepříznivé podmínky pro vlasy. Nosíte-li čepici nebo jiný pokrývku hlavy, zajistěte, aby byla vyrobena z měkkého materiálu, aby minimalizovala tření a lámání vlasů. V extrémně chladných podmínkách je možné použít hedvábný nebo bavlněný šátek pod čepici. Je to jen drobnost, ale pro vaše vlasy to bude znamenat velkou změnu.

Ochrana před teplem

Teplé vzdušné vytápění uvnitř a teplé stylingové nástroje mohou také vysušit vlasy. Omezte používání fénů, kulmy a žehliček na vlasy. Pokud je nutné tyto pomocníky použít, nastavte nižší teplotu a používejte ochranný termální sprej. Fén na vlasy během zimních měsíců není dobrá volba. Místo toho je nechte uschnout přirozeně.

Zdravá strava pro zdravé vlasy

V zimě, kdy jsme náchylnější k nachlazení, je důležité udržet si silný imunitní systém. Zdravá strava bohatá na vitamíny a minerály, zejména na vitamíny A, C, E a biotin, má příznivý vliv na zdraví vlasů. V zimě byste měli zvýšit konzumaci některých potravin. Zajeďte do obchodu a nakupte:

  • ovoce a zeleninu,
  • ořechy,
  • semínka.

Pravidelný střih vlasů

Pravidelný střih vlasů odstraní rozštěpené konečky a pomůže udržet vlasy zdravé. I když se vám nechce zkracovat délku vlasů, odstranění poškozených konečků zajistí, že budou vypadat a cítit se lépe. Před zimou byste měli zajít ke kadeřníkovi pro nový sestřih. Díky tomu se budou vlasy soustředit na ochranu před chladným počasím místo toho, aby se soustředily na roztřepené konečky.

Nocleh s hedvábným povlakem

Při spaní na povlečení z bavlny mohou vlasy třít o látku, což způsobuje lámání a třepení. Do postele byste měli vždy chodit se suchými vlasy. Nezáleží na tom, jestli jste žena nebo muž a jestli máte krátké nebo dlouhé vlasy. Důležitý je také materiál vašeho povlečení. Hedvábí bude v zimě mnohem lepší volbou. Zkuste tyto jednoduché tipy a vaše vlasy budou i během zimy kvalitní, zdravé a nádherné. Nezáleží na tom, jak nízké budou teploty. V každém případě budete mít vlasy v pořádku. Řekněte nám, jaké tipy máte pro krásné a zdravé vlasy v zimě. Jaké produkty máte vyzkoušené a milujete je?


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Nemovitost je nejlepší investice. Jak zvýšit její hodnotu?

Další článek

Bídníci, oceňovaná seriálová adaptace přichází na české obrazovky!

Další čtení