podvodná stránka
Prinscreen podvodné stránky s vyznačenými chybami. Zdroj: Alza.cz

Alza.cz varuje před podvodným webem

2 min čtení

Největší tuzemský e-shop Alza.cz varuje zákazníky před podvodnou stránkou imitující legitimní stránky Alzy. Obchod nacházející se na falešné doméně nemá s Alzou nic společného, nepokoušejte se na ní nic nakoupit.

„Upozorňujeme zákazníky na podvodnou stránku, která zneužívá jméno naší firmy a právě probíhající akci Black Friday. Tato stránka nemá se společností Alza.cz a.s. nic společného a důrazně před ní varujeme. Veškeré oficiální akce našeho e-shopu probíhají výhradně na adrese https://www.alza.cz – a třeba právě akce Black Friday na našem e-shopu zahrnuje tisíce produktů, nikoliv pouze plenky,“ stojí ve varování zveřejněném na Alze.

Jak Alza přiznává, jedná se o poměrně zdařilou imitaci, nicméně známky podvodu lze rychle odhalit. Největším vodítkem je nesprávná UR adresa v tomto formátu:
podvodná url
Dále stránka vyzývá zákazníky k rychlému nákupu formou nátlaku, který představuje časový odpočet. Všimnout si rovněž lze drobných jazykových chyb a cizojazyčných nadpisů. Markantním znakem je také pouze nabídka dětských plen.

V žádném případě se nepokoušejte na stránce nakupovat. Při prokliku na jednotlivé produkty se okamžitě zobrazí okno pro zadání osobních údajů. Podvodníkům jde zřejmě pouze o získání údajů k bankovním účtům zákazníků, které následně zneužijí.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Proč si pořídit chytré hodinky Canyon

Další článek

3 důvody, proč si pořídit fotokalendáře do svého domova

Další čtení