iphone 15
Ilustrační foto. Zdroj. Unsplash

Apple pracuje na opravě problému s přehříváním iPhonu 15

2 min čtení

V posledním týdnu si mnoho uživatelů nového iPhonu 15 stěžovalo na nepříjemné zahřívání smartphonu. Apple již pracuje na opravě.

Apple stížnosti bere jako opodstatněné. Americká společnost uvedla, že zahřívání způsobuje aktivita na pozadí spojená s chybou v iOS 17 a aplikacemi třetích stran. Problém by měla vyřešit chystaná aktualizace softwaru.

Podle Applu se jedná zejména o aplikace Uber, Instagram a hru Asphalt 9. Meta v reakci na prohlášení Applu již vydala aktualizaci pro Instagram, takže uživatelům, kteří mají problém s přehříváním, doporučuje sociální síť aktualizovat na nejnovější verzi.

Čtěte také:  Vše, co potřebujete vědět o bezdrátovém nabíjení

Problém ale může být omezen jen na určité situace a kombinace aplikací, protože ne každý uživatel přehřívání pozoruje. Každopádně i tak je všem majitelům doporučeno, aby pravidelně aktualizovali iOS a používali jeho nejnovější verzi, jež může eliminovat i další možné chyby.

V diskuzích se objevily teorie, že přehřívání způsobuje titanový rám. Ten však podle Applu ve skutečnosti poskytuje daleko lepší odvod tepla z přístroje. Problém podle výrobce nesouvisí ani s novým čipem A17 a uživatelé se tak nemusí obávat, že by chystaná aktualizace snížila výkon iPhonu. Logické je také to, že problém nesouvisí ani s novým typem nabíjení pomocí USB-C konektoru.

Pokud jste zahřívání zaznamenali, buďte trpěliví. Apple brzy vydá opravu.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Bez MES systému se již neobejde žádná sériová výroba

Další článek

Nevyřešená záhada: Kde je místo posledního odpočinku slavné Kleopatry?

Další čtení