Facebook
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Facebook vytahuje ze šuplíku starou funkci „šťouchnutí“

/
3 min čtení

Pokud nejste dlouholetým uživatelem facebooku, možná ani o „šťouchnutí“ (poke) nevíte. Přitom se jedná o jednu z funkcionalit, kterou populární sociální síť implementovala již ve svých počátcích. V současné době ji společnost Meta oživuje.

Šťouchnutí je jednoduchou funkcí, kterou facebook zavedl hned po svém založení. Její princip je snadný – zkrátka do někoho ze svých přátel virtuálně šťouchnete, a dáte mu tak o sobě vědět, přilákáte jeho pozornost nebo jej takto jednoduše jen jaksi pozdravíte (a nebo poprudíte).

Společnost Meta, která za facebookem stojí, minulý týden oznámila, že šťouchnutí znovu vrací do hry. Nyní můžete své přátele jednoduše šťouchnout přes vyhledávání, jim se následně objeví notifikace mezi oznámeními. Podle Mety se měsíc po zviditelnění staré funkcionality zvýšil zájem o šťouchání až třináctkrát, přičemž nejvíce ji využívají lidé od 18 do 29 let.

Šťouchání neboli poking ale nikdy z nabídky facebooku nezmizelo, jen ho v důsledku menšího zájmu síť někdy kolem roku 2010 ukryla ve složitém menu, takže funkci prakticky nešlo najít. Nyní Meta znovu zkouší, jak si ji uživatelé oblíbí.

Facebook šťouchnutí označuje jako snadný způsob, jak říci „ahoj“ příteli, ale někteří uživatele si jej mohou interpretovat i jako drobný flirt či provokaci.

Možná si říkáte, že už je to opravdu dávno, kdy jste někoho na facebooku pošťouchli, tak proč byste to měli dělat zrovna teď? Odpověď je jednoduchá: Proč ne?Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Einstürzende Neubauten se na nové desce vrací ke svým kořenům

Další článek

Příchod obecné umělé inteligence se očekává v roce 2027. Programátorům vyhazov nehrozí, ale změní se jejich náplň práce

Další čtení