ložnice
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Komfortnější, levnější, moderní: to jsou nízkoenergetické domy

4 min čtení

O snížení uhlíkové stopy se snaží co nejvíce každý stát. A také jednotlivé osoby jsou vyzývání k tomu, aby ji co nejvíce snížili. Můžeme tomu přispět například výběrem vhodného zboží, které je v recyklovatelných obalech, tříděním odpadů, ale také tím, jaký dům si postavíme. Nízkoenergetické domy na klíč jsou jedním z nákladově efektivních domů, které přináší spoustu důležitých přínosů. Díky státním dotacím se jejich pořizovací cena nemusí zdát až tak vysoká. Nízkoenergetické domy se stávají čím dál dostupnějšími.

Nižší účty za elektřinu

Důvodem, proč si lidé pořizují nízkoenergetické domy, je úspora energie. Nižší účty za palivo jsou hlavní motivací. Z obnovitelných zdrojů si můžete vyrobit teplo, elektřinu nebo kombinaci obojího. Účty tedy mohou být sníženy v oblasti plateb za plyn i elektřinu. A to dost podstatně. Vyšší pořizovací cena nízkoenergetických domů se může v dlouhodobém horizontu vyplatit a dokonce i obrátit ve váš prospěch.

Lepší vzduch v místnostech

Často se uvádí, že nízkoenergetické domy nabízí větší pohodlí. A to například kvalitou vzduchu. Když dojde k náhlému poklesu venkovních teplot, v nízkoenergetickém domě se to jen tak hned neprojeví. Ten si totiž udržuje konstantní teploty, a to ve všech místnostech. I to přispívá k většímu komfortu. V nízkoenergetických domech nehrozí průvan ani únik vzduchu.

Vyšší hodnota

V současnosti už spousta lidí dbá na to, aby co nejméně zatěžovali životní prostředí. A to je také důvod, proč budoucí kupci nemovitostí raději investují do energeticky úsporných domů. Jestliže chcete, aby měl váš dům hodnotu i v budoucnu, je zapotřebí ji učinit ekologičtější. Tímto způsobem je možné maximalizovat hodnotu při dalším prodeji a přilákat širší okruh kupujících.

Šetřete energii

Kromě pořízení energeticky méně náročné stavby je zapotřebí popřemýšlet také nad vlastní spotřebou energie. Jednoduchou výměnou klasických žárovek za LED žárovky je možné dosáhnout větší úspory energie. Taktéž je vhodné kupovat energeticky účinné domácí spotřebiče (myčku, ledničku apod.).


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Výhody a rizika držení dolarů: Co byste měli vědět o investování do amerického dolaru

Další článek

Výhody a nevýhody podnikání

Další čtení