Meta
Zdroj obrázku: Unsplash

Umělá inteligence společnosti Meta dokáže poznat objekty, které nikdy předtím neviděla

3 min čtení

Umělá inteligence obvykle potřebuje obsáhlý trénink, aby dokázala správně detekovat různé objekty. Toho dosahuje zpravidla tak, že se učí na již existujícím materiálu. Společnost Meta údajně našla způsob, jak AI rozpozná nové předměty i bez strojového učení.

Společnost Meta, která je známá především jako provozovatel sociálních sítí, údajně se svým AI modelem s názvem „Segment Anything“ dokáže detekovat objekty na obrázcích a ve videích bez předchozího tréninku. Jak je to možné? To Meta až tak do podrobností nevysvětluje. Nicméně v demo verzi si sami můžete vyzkoušet funkčnost této aplikace. Stačí zadat klíčové slovo, co má AI najít a robot vám to na fotografii nebo obrázku zvýrazní.

Meta chce v budoucnu robota využít především pro své sociální sítě pro moderování zakázaného obsahu, doporučování vhodných příspěvků či označování fotografií. Veřejnost jej sama může využít k nekomerčnímu užití.

Nicméně „Segment Anything“ zatím nedokáže pracovat tak detailně jako jiné AI založené na strojovém učení. Při náročném zpracování obrazu se zasekává či požadovaný fragment neodhalí. Meta sama přiznává, že jiné nástroje umělé inteligence jsou v tomto ohledu přesnější, ale dohnat je není jejich cílem.

„Segment Anything“ tak nebude alespoň v blízké době nasazen tam, kde je důležitá vysoce přesná detekce objektů. Model však může pomoci v případě, kdy je nepraktické spoléhat jen na trénovací sadu dat. Sociální sítě Mety by nástroj mohly využít k udržení kroku se stále rychleji rostoucím objemem obsahu a zobecnit tak jakési počítačové vidění.
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

PayPost.cz končí

Další článek

Jak změní umělá inteligence pracovní trh?

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru