Zaměstnanci
Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

Volitelné balíčky služeb pro zaměstnance s benefity Cafeterie

3 min čtení

Dostáváte od svého zaměstnavatele stravenky? Jste součástí nějakého benefitního programu, který sice nabízí spoustu výhodných služeb a balíčků, ale vám nevyhovují, tudíž je většinou ani nevyužijete? S chytrým a efektivním řešením přišly benefity Cafeterie. Jejich program totiž konečně dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího pracovníka.

Není stravenka, jako stravenka

S běžnými stravenkami jste často omezeni tím, v jakých prodejnách a restauračních zařízeních je můžete použít. U vchodu tak vždy musíte pečlivě zkoumat nálepky a hledat, zda se mezi nimi vyskytuje společnost, která vám poskytuje benefity. Ovšem benefity Cafeterie přinesly revoluci. Body lze totiž nahrát na běžnou debetní či platební kartu a využít v každé restauraci, jež má platební terminál.

Když je zaměstnanec svým vlastním pánem

Slyšeli jste již někdy pojem benefity swap? Jedná se o praktickou funkci, kdy zaměstnavatel vyplatí část mzdy ve formě nepeněžních benefitů. Tento koncept je výhodný pro obě strany. Neoblíbenějším typem swapu je ten, kdy si sám pracovník stanoví, jak velkou část své hrubé mzdy chce využít v cafeterii.

Proč jsou benefity u zaměstnanců tak oblíbené?

Proč je swap u zaměstnanců tak oblíbený? Stravenky totiž může využít nejenom v restauracích a prodejnách potravin, ale benefity využije i při návštěvě:

  • lékárny,
  • knihkupectví,
  • sportovních provozoven,
  • kina, divadla a dalších kulturních zařízeních,
  • terapeuta,
  • vzdělávacích institucí.

Při nabízení nepeněžních benefitů by měli být zaměstnavatelé velmi vybíraví. Jejich zaměstnanci si totiž zaslouží to nejlepší, a proto by se neměli spokojit s naprostým základem, ale naopak upřednostnit kvalitu a pestrý výběr. Zaměstnavatelé by tak měli spojit síly s těmi nejlepšími v oboru a nabídnout svým zaměstnancům snové odměny.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Světlo a stíny 2 přichází na Netflix

Další článek

Co je to leasing IT pracovníků a proč se vyplatí

Další čtení