Světlo a stíny 2 přichází na Netflix

6 min čtení

Je čas se znovu vrátit do tajemného světa kouzel, nebezpečí a černé magie. Světlo a stíny 2 přichází na Netflix po dvouleté pauze.

Jak skončila první série?

Na konci první řady se Alina (Jessie Mei Li) jako Grisha naučila ovládat své schopnosti Vyvolávačky slunce a pokusila se porazit temného generála Kirigana (Ben Barnes) během velkolepé bitvy v hlubinách Vrásy. Generál totiž zajal Alinu poté, co zabil mýtického jelena, jehož paroží má moc znásobit schopnosti Grishy a navíc upevnit jejich spojení tím, že část tohoto paroží spojí s Alininým a svým tělem. Poté jí vzal přímo do Vrásy, kde měl s její pomocí toto temné místo celé zničit. Šlo pouze o záminku, Generálovým skutečným cílem bylo Vrásu použít jako zbraň a ovládnout celé království Ravka.

Jakmile temný Generál zvětšil Vrásu, aby mohla pohltit celé město Novokribirsk, nastal čas pro konečnou bitvu mezi ním, Alinou a jejími přáteli – Malem (Archie Renaux), Grishou Zoyou (Sujaya Dasgupta) a Vránami. Naštěstí se zesnulý jelen objevil v Alinině vizi a pomohl jí uvědomit si, že on si určuje, komu propůjčí svoji sílu, namísto nesprávného předpokladu Generála, jež věřil, že kdo jelena zabije, tomu jeho moc připadne. Alině se podaří vyříznou část paroží jelena, které si Kirigan vložil do ruky a tím zpřetrhat vazby mezi nimi. Poté je odtažena volcrou, jedním z okřídlených monster z Vrásy. Konečná scéna odhaluje, že Kirigan přežil a dostal se ven z Vrásy společně s několika novými, temnými společníky.

Čtěte také:  Hra na oliheň. Korejský hit, který neukazuje vůbec nic nového

Všichni, kromě Mala uvěřili, že je Alina mrtvá. Zoya a Mal se tedy vydávají napříč Mořem Pravdy v naději, že najdou nové spojence, než se vrátí zpět do Ravky. Mezitím se Vrány vracejí do Ketterdamu vyřešit jejich potíže vzniklé kvůli nesplnění úkolu – unést Alinu a předat ji Dreesenovi – bohatému obchodníkovi, který je najal. Naštěstí je nedaleko čarodějka Grisha Nina (Danielle Galligan) s uvězněným Matthiase (Calahan Skogman), kterého se bude snažit osvobodit poté, co se pokusila jeho uvěznění zabránit, ale marně. Uslyší Kaze (Freddy Carter), jak mluví s Vránami o potřebě najmout si čarodějku, jež umí ovládat lidská těla, aby měl jejich nový plán naději na úspěch.

Co čekat od druhé řady?

Druhá série Světlo a stíny (Shadow and Bone) sleduje temného Generála Kirigana, jak se opět dostává zpět mezi živé z Vrásy s nově nabytými a ještě děsivějšími schopnostmi. Dokáže vytvořit a ovládat stínová monstra známá jako nichevo’ya s použitím magie stvoření nazvané merzost. Zrovna tato magie náhodně stvořila Vrásu, když ji Kirigan naposledy použil a je mezi Grishami považována za ohavnost, jde proti jejich přesvědčení, že hmotu lze jen kontrolovat a měnit, ne vytvořit.

Na druhém konci světa se Alina a Mal budou snažit najít zbylé dva zesilovače magie Grishy, zatímco se jim do cesty připletou stále silnější vzájemné city. Na své cestě se spřátelí s lupičem Sturmhondem (Patrick Gibson), alter egem prince Nikolaje Lantsova, druhým synem krále a královny Ravky a dvojčaty čaroději – Grishami Tamar (Anna Leong Brophy) a Tolyou (Lewis Tan).

V Ketterdamu Vrány čelí lídrovi rivalského gangu Dressena, Pekkovi Rollinsovi (Dean Lennox Kelly) a majitelce nevěstince Menagerie, Heleen. Nina se bude mezitím pokoušet dostat Matthiase ven z nechvalně známého vězení Pekelná brána.
reklamní prostor

Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Její specialitou jsou nové technologie a aktuální filmové události.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Úložiště Hellspy končí

Další článek

Volitelné balíčky služeb pro zaměstnance s benefity Cafeterie

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru