Dracula se vrací a Renfield se tentokrát pořádně vzbouří

3 min čtení

Filmových adaptací s pánem temnot Draculou je nespočet. 13. dubna 2023 vstoupila do kin naprosto nečekaná verze v hlavních rolích s Nicolasem Cagem a Nicholasem Houltem, která je nejen správně děsivá, ale také pořádně sarkastická a humorná.

Kdo je Renfield?

Postava Renfielda, Draculova oddaného sluhy, existuje déle než jedno století. V původním příběhu Brama Stokera z roku 1897 věrně slouží Draculovi se záměrem změnit co možná nejvíce lidí na upíry. Renfield byl totiž v této verzi pacientem psychiatrického oddělení, jedl hmyz a krysy ve snaze absorbovat jejich životní sílu a získat tak nesmrtelnost.

Dracula přišel s lepším nápadem, vlastně takovým výměnným obchodem. Slíbil mu nesmrtelnost, pokud mu bude sloužit a také shánět lidi, které by mohl vysát a přeměnit.

Čtěte také:  Jennifer Lopez jako Matka již v květnu na Netflixu

Dostat se z pout závislosti

Renfield se zdá být značně unaven svým staletým způsobem života a jeho nezdravý vztah s Draculou překročí jistou mez. Rozhodne se proto skončit jejich vzájemnou závislost a začít si žít po svém. Dokonce navštíví psychoterapii. Nicméně Dracula se jen tak nevzdá, Renfielda potřebuje nejspíš přesně tak moc, jako Renfield potřeboval jeho. Dost možná ho potřebuje ještě víc a proto nasadí skutečně těžké zbraně v podobě extra psychického nátlaku a vydírání. Zní to vskutku hororově, Nicolas Cage však zahrál Draculu velmi svérázným způsobem. Z jeho slov nejen mrazí, ale současně i bolí bránice smíchem.

Koho uvidíme?

Mimo dvou hlavních postav se do děje připlete Renfieldova nová známá Rebecca Quincy (Awkwafina). Jejího partnera, policistu Chrise Marcose, ztvárnil Adrian Martinez. Z dalších rolí například v podpůrné skupinové terapii uvidíme Bess Rous v roli Caitlyn. Ta se bude snažit pomoci Renfieldovi pochopit jeho složité vztahy a lépe porozumět světu kolem něj.


Autorka se věnuje psaní různorodých článků převážně ze zahraničních zdrojů, a to od roku 2022. Její specialitou jsou nové technologie a aktuální filmové události.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Otec umělé inteligence vyjádřil obavy z možnosti jejího zneužití

Další článek

The Chemical Brothers ohlásili nové album

Další čtení