The Chemical Brothers - No Reason
Zdroj obrázku. The Chemical Brothers PR

The Chemical Brothers ohlásili nové album

2 min čtení

Anglické duo The Chemical Brothers chystá na letošní podzim nové studiové album. Jubilejní desátá deska ještě nemá žádný název, ale první singl si můžete poslechnout již nyní.

Tom Rowlands a Ed Simons o sobě dali vědět již v raných 90. letech jako Dust Brothers. Jenže tak už se někdo jmenoval a jako The Chemical Brothers se se svými ostrými, až „chemickými“ beaty naplno projevili vynikajícím albem Exist Planet Dust v roce 1995. Následná ikonická alba Dig Your Own Hole (1997) a Surrender (1999) jen kvalitu těchto hudebníků potvrdila.

Výborně bylo hudebními kritiky a fanoušky přijato zatím deváté album No Geography z roku 2019. Mnozí jej označili jako návrat k „chemickým“ kořenům z druhé poloviny 90. let. The Chemical Brothers si totiž tehdy vytvořili nezaměnitelný zvuk, který se zcela vymykal aktuálním hudebním konvencím.

První vlaštovkou z chystané desky je singl No Reason, který vyšel v březnu i s videoklipem. Druhou novou skladbou je technařina All Of A Sudden, která vychází na B straně singlu. Zdá se, že se máme na co těšit.

Diskografie The Chemical Brothers

1995 – Exit Planet Dust
1997 – Dig Your Own Hole
1999 – Surrender
2002 – Come With Us
2005 – Push the Button
2007 – We Are the Night
2010 – Further
2015 – Born in the Echoes
2019 – No Geography
2023 – ??? (název bude oznámen)


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Dracula se vrací a Renfield se tentokrát pořádně vzbouří

Další článek

Bizarní konspirační teorie, kterým skutečně někdo věří

Další čtení