sci-fi
Ilustrační obrázek. Zdroj: Pixabay

Bizarní konspirační teorie, kterým skutečně někdo věří

10 min čtení

Přestože na některých konspiračních teoriích může být i něco pravdy, jiné jsou tak podivné až bizarní, že člověk ani neví, co si o nich má vlastně myslet. Obzvlášť, když se je jejich zastánci snaží za každou cenu nějakým způsobem podložit. A právě na takové teorie, ve které někteří lidé opravdu věří, se dnes podíváme.

Ještěří lid, který manipuluje lidskou společností

Reptiliáni jsou domnělí plazí humanoidi, kteří nejsou součástí jen fantastických či sci-fi příběhů, ale také konspiračních teorií. Plazí lidé mají žít v podzemních městech v hlubinách Země, kam se lidé nikdy nedostanou. To mají zajistit třeba hluboké jeskyně, které údajně slouží jako jakýsi obranný mechanismus, jenž se nenápadně mění, transformuje a zužuje, abychom se přes něj nikdy nedostali.

Reptiliáni tam tak mají žít již miliony let. Přišli sem buď z vesmíru, nebo se společně s námi vyvinuli na Zemi, jen izolovaně od nás. Pocházet by mohli třeba z dinosaurů, tedy z doby, kdy Zemi ještě nevládli savci, ale právě plazi a ještěři. Podle některých konspirátorů je tomu trochu jinak a ještěři ve skutečnosti pochází z jiné dimenze či reality, ze které však mohou dle libosti přecházet do té naší.

Reptilián
Možná podoba reptiliána. Zdroj: Pixabay

Konspirační teorii o ještěrech zpopularizoval především konspirační teoretik David Icke, který tvrdí, že ovládají lidstvo tím, že na sebe berou lidskou podobu a ovládají naši politickou moc. Ještěři údajně zastávají všechny, nebo minimálně většinu politicky významných pozic, a manipulují tak lidskými společnostmi ve svůj prospěch. Kromě politiky mají mít pod palcem také média, armádu a ekonomický sektor.

Země je ve skutečnosti placatá

O této teorii už většina lidí nejspíš někdy slyšela. Potkat někoho, kdo v ni věří, není totiž tak vzácné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Přestože díky vědeckým postupům už dávno víme, že Země je stejně jako ostatní planety kulatá, někteří lidé to zkrátka zpochybňují dokonce i dnes. Podle nich je Země jakýmsi diskem se středem na severním pólu a ledová hradba Antarktidy představuje jeho okraje.

Placatá Země
Takhle nějak si konspirátoři představují placatou Zemi. Zdroj: ndla.no, CC-BY-SA

Jelikož hranice mezi Zemí a oblohou se jeví plochá, tak Země prostě plochá je a všechny snímky zeměkoule z vesmíru jsou prý podvrh. Zastánci této teorie vymýšlí své vlastní fyzikální zákony, které mají vysvětlit fungování věcí jako třeba Slunce, Měsíce či gravitace a které teorii ploché Země podporují. Například Měsíc má podle nich vydávat své vlastní světlo a Slunce je jen nepříliš velkou koulí, která putuje po nebi a osvětluje příslušnou část placaté Země.

Nebo že by byla dutá?

Dutozemě, jak je tato konspirace označována, tvrdí jednoduše to, že je Země dutá. Jde v podstatě o dvě různé, avšak velmi podobné teorie – podle jedné žijeme na povrchu planety, s tím že na její vnitřní straně může žít nějaká jiná vyspělá civilizace – například reptiliáni. Podle druhé teorie jsme to právě my, kdo žije na vnitřním povrchu Země a pohled na vesmír je jen jakýsi optický klam.

Na druhou utajenou stranu planety by se mělo dát dostat přes tajné vchody na severním a jižním pólu. V případě, že bychom žili na vnitřní straně planety, má být Slunce, které vidíme, ve skutečnosti zemským jádrem. Tato teorie byla oblíbená především v minulosti, i dnes má však po světě ještě mnoho zastánců.

fantasy
Tak nějak prý může vypadat Země zvenčí. Zdroj: Pixabay

CERN způsobil konec světa a chce otevřít bránu do pekla

Kolem Evropské organizace pro jaderný výzkum (CERN) existuje hned několik konspiračních teorií. Tou nejzajímavější je zcela určitě ta, která tvrdí, že CERN způsobil v roce 2012 konec světa. Údajně k tomu došlo při objevu Higgsova bosonu, kdy měla náhodně vzniknout černá díra. Ta podle některých celou Zemi vtáhla a od té doby se má nacházet v jakési alternativní realitě, nebo možná ve více alternativních realitách. Údajně existují pro tuto teorii i jakési důkazy a je jen otázkou času, kdy si všichni uvědomíme, že k tomu došlo.

Tato teorie má jednu velkou mezeru, a to že CERN nemá k dispozici tak obrovské množství energie, jaké by bylo potřeba k vytvoření dané černé díry. To si však uvědomují i někteří konspirátoři, kteří tvrdí, že černá díra, která roku 2012 vznikla, byla sice moc malá, aby celou Zemi vtáhla, nicméně se od té doby postupně zvětšuje a jednoho dne k tomu stejně dojde.

Podle další teorie se CERN snaží pomocí velkého hadronového urychlovače otevřít portál do pekla. Jiní konspirátoři naopak spekulují, že se CERN snaží přivolat Boha či celé božstvo – záleží na daném náboženství.


Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Ráda se zamýšlí nad budoucností lidstva a fascinují ji některé ze zajímavých teorií z fyziky, astrofyziky a podobných oborů. Poznatky, které při svém bádání po těchto fascinujících teoriích získá, pak ráda čtivou formou předává čtenářům dál.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

The Chemical Brothers ohlásili nové album

Další článek

Čeští adolescenti jsou na mobilu v průměru více jak 4 hodiny denně. Nejvíce na sociálních sítích

Další čtení