Francis Ford Coppola
Foto: Gerald Geronimo, CC BY-SA 2.0, Wikimieda

Coppola natočí temné sci-fi za vlastní úspory

3 min čtení

Francis Coppola je jeden z nejuznávanějších režisérů a jeho snímky Kmotr nebo Apokalypsa patří ke zlatému fondu světové kinematografie. Přesto se mu nepodařilo sehnat investora pro chystaný sci-fi projekt Megapolis.

Kvalitní kinematografie nemá zrovna na růžích ustláno a sehnat investory pro sci-fi film, ve kterém nebudou infantilní a přihlouplé postavy (jen vzpomeňte na Jar Jar Binkse ze Star Wars) nebo superhrdinové, je stále těžší. Z filmového umění se stává konzum a zdá se, že současný divák už zřejmě nechce nového Vetřelce, Věc nebo Terminátora dvojku.

Jenže Coppola je starý mazák a hlavně má dostatek peněz na to, aby si film zafinancoval sám. Téměř 100 miliónů (asi 2,5 miliardy korun) není malá částka pro splnění snu, ale režisér je současně úspěšným podnikatelem. Megapolis tak po desítkách let přemýšlení může do světa.

Coppola tím způsobem získá nad filmem úplnou kontrolu. To se zpravidla daří režisérům artových a nízkonákladových filmů. U výpravného snímku plného hvězd jde o výjimku. Zřejmě naposledy takto dostal volnou ruku David Lynch při tvorbě třetí řady seriálu Městečko Twin Peaks a ejhle – vznikla série, která zcela zbořila veškeré bariéry, jichž se televizní seriály držely.

Ale zpět k Megapolis. O ději toho moc nevíme. Půjde o temnou sci-fi z postapokalyptické budoucnosti. Ústřední zápletka se má točit okolo architekta, který se bude snažit znovu postavit New York. V hlavních rolích prý uvidíme Adama Drivera, Foresta Whitakera, Jona Voighta nebo Laurence Fishburna.

Režisér s tématem přišel již v osmdesátých letech a od té doby se mu nepovedlo přesvědčit žádné filmové studio, aby příběh natočilo.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Za měsíc NASA otestuje technologii odklonění nebezpečného asteroidu. Podíl na projektu mají i čeští vědci

Další článek

Google představil jednoduchou funkci, jak rychle zapisovat emoji v dokumentech

Další čtení