Netflix
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Netflix, Disney+ a další. Srovnání poplatků za streamovací služby v roce 2023

/
7 min čtení

V dnešní uspěchané době je náročné stihnout každý zajímavý snímek v televizi a do kina se také nedá chodit neustále. Proto se možnost sledovat filmy a seriály bez omezení prostřednictvím streamovacích služeb stává čím dál populárnější. Streamovacích služeb je ale na trhu tolik, že může být oříšek zvolit tu správnou. Pojďme se proto podívat na malé srovnání.

Netflix nabízí 3 druhy předplatného

Netflix nabízí tři druhy předplatného a podle toho, které zvolíte, se pak odvíjí také cena. Ta se pohybuje v rozmezí 199 – 319 korun za měsíc. Prvních 30 dní však dostanete na zkoušku zdarma. Netflix je jednou ze světově nejoblíbenějších světových platforem, jelikož nabízí zajímavé filmy a seriály s vysokým rozpočtem.

Pro někoho by mohl nevýhodu představovat fakt, že na Netflixu má jen máloco český dabing. Na druhou stranu české titulky jsou u poměrně velkého množství filmů, seriálů i dokumentů.

HBO Max se přizpůsobuje českým divákům

HBO Max je hned po Netflixu druhou světově nejpopulárnější platformou. Jeho cena je 199 korun za měsíc. V případě ročního předplatného vás však vyjde jeden měsíc na pouhých 133 korun. Na rozdíl od Netflixu se HBO Max snaží co nejvíce přizpůsobovat českým divákům. U veškerého obsahu nabízí české titulky a ani český dabing není žádnou velkou vzácností. Dokonce v produkci HBO vzniklo i několik českých snímků.

Čtěte také:  Netflix zřejmě chystá živé pořady

Disney+ se vyplatí předplatit na rok

Disney+ si můžete platit každý měsíc za cenu 199 korun, nebo lze zaplatit jednorázově na celý rok, avšak za cenu pouze 10 měsíců. Roční předplatné se tak samozřejmě vyplatí víc, nicméně je na vás, která možnost vám bude více vyhovovat. Disney+ nabízí filmy i seriály s českými titulky i s dabingem, ačkoliv s tím také nemůžete automaticky počítat úplně u všech pořadů.

Apple TV+ nabízí zkoušku zdarma

Předplatné Apple TV+ stojí 199 korun za měsíc s tím, že dostanete první týden zdarma. Pokud si zakoupíte nějaké zařízení Apple, automaticky k němu získáte Apple TV+ na tři měsíce zdarma. Obsah na této platformě je poměrně specifický, jelikož jde o unikátní obsah, který se tvoří čistě jen pro Apple TV+. České titulky zde najdete téměř u všech pořadů.

Čtěte také:  Na headsetu do Applu údajně pracují hollywoodští režiséři. Zařízení má poskytnout uhrančivý zážitek

SkyShowtime je novým konkurentem nejen v ceně

SkyShowtime je nová streamovací platforma, která směle konkuruje všem již existujícím. Nabízí obsah pro celou rodinu včetně většiny klasických známých filmů i pohádek. Měsíční poplatek na SkyShowtime činí 179 korun a převážná část obsahu je dostupná s českým dabingem, případně alespoň s titulky.

Voyo je nejpopulárnější českou platformou

Zatímco Netflix je světově nejpopulárnější streamovací platformou, tak tou ryze českou nejpopulárnější je Voyo. To vás vyjde na 159 korun za měsíc a nabízí kompletní seznam filmů a seriálů, které vysílá TV Nova. Výhodou je samozřejmost českého dabingu nebo titulků.

Doufáme, že jsme vám pomohli se lépe zorientovat v aktuální nabídce streamovacích služeb a že až příště budete s nadšením ve filmových tričkách sledovat nové nebo již kultovní snímky, budete vědět, že jste si vybrali skutečně nejlepší platformu.

Shrnutí měsíčních poplatků:

Netflix: 199-319 Kč, první měsíc zdarma
HBO Max: 139 – 199 Kč
Disney+: 199 Kč (na rok 1990 Kč)
Apple TV +: 199 Kč, první týden zdarma
SkyShowtime: 179 Kč
Voyo: 159 Kč


Copywriterka, která se věnuje psaní na částečný úvazek od roku 2020. Studuje český jazyk a literaturu na VŠ, aby se jednoho dne mohla tvorbě textů věnovat naplno. Ráda se zamýšlí nad budoucností lidstva a fascinují ji některé ze zajímavých teorií z fyziky, astrofyziky a podobných oborů. Poznatky, které při svém bádání po těchto fascinujících teoriích získá, pak ráda čtivou formou předává čtenářům dál.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Seznam zavádí auru webů v newsfeedu

Další článek

S drogou v pití má v klubech zkušenost 33 procent lidí. Studenti vymysleli, jak se chránit

Další čtení