Apple
Foto: Unsplash

Na headsetu do Applu údajně pracují hollywoodští režiséři. Zařízení má poskytnout uhrančivý zážitek

2 min čtení

Společnost Apple se podle deníku The New York Times spojila s hollywoodskými režiséry, aby vytvořili obsah pro plánovaný headset pro rozšířenou realitu (AR) a virtuální realitu (VR). Představení soupravy se však očekává nejdříve v roce 2023.

Podle zdrojů newyorských novinářů je jedním z režisérů Jon Favreau, který by měl pomoci s vytvořením zážitku založeného na dokumentárním seriálu Prehistorická planeta, jenž produkuje Apple TV Plus. Uživatel by se tak mohl ponořit do druhohorní krajiny plné dinosaurů a dalších monster.

Jenže se tak nestane hned. New York Times zmiňuje rok 2023. Opožděné představení headsetu od Applu je prý důsledkem problémů s výdrží baterie, ale také proto, že někteří zaměstnanci opustili společnost s ohledem na možné negativní důsledky. Podle mnohých z nich užívání headsetů naruší schopnost běžné komunikace mezi lidmi.

Zdroj New York Times také prozradil, že se Apple zatím chystá zveřejnit sadu nástrojů pro vývojáře, aby do svých aplikací přidali kameru a hlasové funkce a umožnili tak hands-free ovládání ještě před příchodem náhlavní soupravy. Nicméně společnost zatím existenci headsetu nijak oficiálně nepotvrdila.

Některé další zdroje však tvrdí, že zážitky z applovského headsetu budou tak realistické, že je bude jen těžké odlišit od skutečného světa.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

4 aplikace, které by neměly chybět v mobilu žádné ženy

Další článek

Google ocení nejlépe hodnocené kavárny a restaurace na Mapách v Česku

Další čtení