Výstřední Varhan Orchestrovič Bauer oslavil 55. narozeniny

3 min čtení

Český hudebník, skladatel a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer oslavil s jazzrockovou hudební formací Varhan’s Groovy Jamm, svoje 55. narozeniny.

Velkolepá párty se odehrála v hudebním klubu JAZZ DOCK, přesně v den narození výstředního umělce. Potemnělé prostory pražského klubu praskaly ve švech a publikum netrpělivě očekávalo příchod Varhana, který vstoupil do dveří ve stylovém zlato-černém obleku. S otevřenou náručí se přivítal se svými hosty. Krátce po dvacáté hodině usedl za Hammondky a odstartoval skupinovou jízdu plnou melodických linek a rytmických beatů.

Na pódiu se vystřídalo mnoho gratulantů z řad muzikantů, mezi které patřili dirigent a skladatel Jan Kučera, Alice Bauer, Veronika Vítová a další.

Mimořádný zážitek připravil NEO handpanista Jiří Káš, který svým hudebním vystoupením navodil až mystickou atmosféru. Pozoruhodný performer je také známý tím, že unikátní NEO handpany vlastnoručně vyrábí.

Oslavy se účastnil i miliardář a kandidát na post prezidenta v roce 2023 Karel Janeček.

Bujará oslava se protáhla do pozdních nočních hodin. Varhan a jeho hosté byli oceněni bouřlivým potleskem ve stoje.

Při jednom z rozhovoru umělec prozradil, že číslo 55 vnímá jako polovinu své životní etapy, a proto má spoustu plánů do budoucna.

Varhan Orchestrovič Bauer se narodil 21. 1. 1969.Věnuje se komponování scénické, filmové a televizní hudby, ale nevyhýbá se ani reklamní tvorbě. Nahrává s Okamžitým filmovým orchestrem, který založil.

Spolupracoval s Milošem Formanem na filmu Goyovy přízraky, k němuž složil hudbu.

Dlouhá léta patří mezi špičkové skladatele a v letech 2015 a 2022 převzal ocenění v kategorii nejúspěšnější autor vážné hudby v zahraničí. Je tak jediným skladatelem, který toto významné ocenění získal dvakrát.

Aktuálně připravuje korunovační mši Pražské jezulátko a pracuje na opeře Máj, podle libreta Karla Hynka Máchy.Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Proč nosit crossbody kabelky? Praktičtější model jen těžko najdete

Další článek

Většina spotřebitelů upřednostňuje jedno rozhraní pro propojená zařízení

Další čtení