Ubisoft
Foto: map, CC BY 2.0, Wikimedia

Schyluje se k dalšímu hernímu megaobchodu. Ubisoft je na prodej

4 min čtení
Začátkem letošního roku otřásla herním světem koupě společnosti Activision Blizzard ze strany Microsoftu, který za ni vyplatil neuvěřitelných 68,7 miliard amerických dolarů. Majitele tak změnila celá řada zásadních značek videoherního byznysu, namátkou třeba Warcraft, Diablo nebo Call of Duty. Zdá se však, že velkým akvizicím není konec a čím dál častěji se mluví o tom, že majitele změní i další velká společnost, tentokrát Ubisoft.

Další legendy na prodej

Ubisoft je společností, kde se zrodily mnohé další zásadní herní série, které oslovují stamiliony hráčů po celém světě. Razítko Ubisoftu nesou značky jako Far Cry, Ghost Recon nebo Assassin’s Creed. Je proto zřejmé nejen to, že potenciální kupec bude muset sáhnout opravdu hluboko do kapsy, ale i že za své peníze získá portfolio s potenciálem vydělat ještě mnohem víc.

Indicií naznačujících to, že by Ubisoft mohl změnit majitele, je hned několik. Novináři Bloombergu a herního webu Kotaku je potom považují za natolik závažné, že prodej berou jako velmi pravděpodobný, současně však upozorňují, že se zatím žádná oficiální jednání nevedou a potenciální kupci spíše „sondují terén“.

Assassin's Creed
Assassin’s Creed. Foto: ALHAREEJI, CC BY-SA 4.0, Wikimedia

Proč právě nyní?

Společnosti Ubisoft v nedávné minulosti uškodila aféra spojená s informacemi o nevhodném chování ředitele Yvese Guillemota. Ten se podle všeho nyní chystá herní byznys opustit a firmu prodat. Svědčí o tom horečná snaha firmy zvýšit prostřednictvím auditů a nápravných opatření cenu akcií, stejně jako vyjádření Guillemota o tom, že Ubisoft může i v případě akvizice zůstat nezávislým a samostatně fungujícím studiem.

Kdo jsou zájemci?

Potenciální zájemci o Ubisoft se budou pravděpodobně rekrutovat z okruhu soukromých investičních společností. Mluví se o zájmu investorů, jako je Blackstone Inc nebo KKR & Co. Jejich portfolia jsou široce rozkročená a zahrnují realitní společnosti, hotely a firmy z mnoha dalších oborů a oblastí.

Otázkou je, do jaké míry bude chtít investor podobného typu otáčet kormidlem strategického směřování Ubisoftu, anebo mu ponechá tvůrčí volnost. Prodej tohoto francouzského videoherního giganta – pokud k němu skutečně dojde – bude dalším kamínkem do mozaiky restrukturalizace celého herního trhu.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Elon Musk znovu oživil myšlenku na vybudování hyperloopu

Další článek

Google umožní odstranění telefonních čísel či adres z výsledků vyhledávání

Další čtení