Záhadný mrak
Foto: Theresa Birgin Lucas, Facebook

Američanka vyfotila neuvěřitelnou formaci mraků připomínající obrovskou vlnu

2 min čtení

Ženě z amerického státu Minnesota se v nedávné době podařilo vyfotografovat neuvěřitelnou formaci mraků, která připomíná obrovskou vlnu valící se krajinou. Snímek se stal rychle virálním.

Theresa Birgin Lucas jela z města Rochester po silnici číslo 64, když najednou spatřila, jak se v dálce začínají tvořit velké bouřkové mraky. V postu na Facebooku vysvětlila, že jela domů za dcerou, která se o ni bála. „Byla vyděšená a chtěla vědět, jak dlouho mi bude trvat, než se vrátím. V tu chvíli jsem pořídila fotku a napsala jí: ‚Jsem blízko Akeley‘.“

Podle zpravodajského portálu KVRR se na fotografii v tu chvíli ani nepodávala a až když dorazila bezpečně domů, zjistila, jak zvláštní jev zachytila.

Prvotní reakce na sociálních sítích byly smíšené a mnoho diskutujících ženě nevěřilo, že snímek neprošel žádnou úpravou, případně že nejde o dva spojené obrázky. Mraky na obloze totiž skutečně připomínají obrovskou mořskou vlnu.

Podle meteoroložky Mariah Bushové jde o velmi vzácný jev, který lze podle snímku jen těžko identifikovat. Možná šlo o cumulonimbus, což je obrovský dešťový oblak, který může dosahovat výšky až 20 kilometrů, eventuálně mohlo jít o takzvaný shelf cloud, tedy o bouři s ustálenou a silnou středovou cirkulací. „Nikdy jsem nic takového neviděla,“ dodala nakonec meteoroložka.

Snímek aktuálně koluje po sociálních sítích. Jde podle vás o podvrh nebo je na fotografii skutečně zachycen unikátní jev?
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Aplikace BeReal se snaží ukázat opravdový svět bez umělých filtrů. Uspěje?

Další článek

Prodej nových CD začal poprvé od roku 2004 stoupat

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru