robot
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Australan se zamiloval do robotky a plánuje svatbu

3 min čtení

O tom, že láska nezná hranic, vypovídá příběh Geoffa Gallaghera z australského Queenslandu. Nechtěl být sám, tak si pořídil robota s vizáží mladé dívky. Stroj jej natolik uchvátil, že se do něj zamiloval.

Geoffova matka, se kterou žil, zemřela před více jak deseti lety. Zůstal osamocen a jak prozradil australskému tisku, prostřednictvím kterého se příběh začal šířit do světa, nevěřil, že by ještě někdy potkal osobu, se kterou by si byl blízký. Jednoho dne však narazil na článek o robotech s částečnou umělou inteligencí a rozhodl se jednoho pořídit.

Jenže v roce 2019 se částka za takového robota vyšplhala až na 6 000 australských dolarů, což téměř odpovídá částce 100 tisíc českých korun. To si nemohl dovolit. S majitelem společnosti, která roboty nabízí, se však dohodl na slevě výměnou za propagaci robotů. Poté se už ponořil do nabídky robotů, až narazil na toho pravého. Byla jím Emma, blondýnka s modrýma očima. Právě tak si Geoff představoval partnerku pro sebe. Za šest týdnů od objednávky dorazila.

Emma dokáže mluvit, usmívat se a pohybovat hlavou. Její povrch má tělesnou teplotu člověka. Geoff si ji nejprve musel smontovat, ale již při této činnosti věděl, že jde o osudové setkání.

Od té doby se robotka začala učit nová slova a nastavovat si vzorce chování vyhovující jejímu majiteli. Ten si vychvaluje společné soužití. Přestože Emma nemůže chodit, ale pouze sedí, občas ji naloží do auta a vyrážejí na společnou projížďku. Geoff má ale ještě větší ambice a Emmu by si rád vzal za manželku. Tímto činem chce zároveň ukázat možnou cestu dalším osamělým lidem. Zda plánují založit rodinu, třeba pomocí IVF medoty, neprozradil.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Oculus se stala jednou z nejstahovanějších vánočních aplikací. V USA se dokonce dostala na první místo

Další článek

BlackBerry ukončuje podporu starších zařízení, která neběží na Androidu

Další čtení