oculus
Brýle Oculus. Foto: Unsplash

Oculus se stala jednou z nejstahovanějších vánočních aplikací. V USA se dokonce dostala na první místo

2 min čtení

Zdá se, že za oceánem naděloval Santa především headsety k virtuální realitě. Oculus od společnosti Meta, dříve známé jako Facebook, se totiž o Vánocích stala nejstahovanější aplikací ve Spojených státech.

Oculus se po Vánocích dostala na vrchol žebříčků obchodů s mobilními aplikacemi, což naznačuje, že se sluchátka a VR brýle staly nejčastějším dárkem. Týden před vánočními svátky byla aplikace mezi deseti nejstahovanějšími pouze v USA, ale do 26. prosince už byla mezi pěti nejstahovanějšími aplikacemi ve 14 různých zemích a v USA se dokonce stala aplikací číslo 1. Oculus ovládla jak iOS, tak Google Play.

V období mezi 21. a 27. prosincem 2021 byla Oculus stažena 1,3 milionkrát, což představuje týdenní nárůst o 363%. Společnost Sensor Tower, která se zabývá analýzou aplikací, uvádí, že eviduje 13 milionů stažení za celou dobu existence aplikace. To znamená, že v uplynulém týdnu se uskutečnilo 10 % všech instalací.

Během následujících měsíců by se však značka Oculus měla stát minulostí. Už v říjnu společnost Meta uvedla, že platforma ponese název Meta Quest, což je nyní už patrné na oficiálním webu oculus.com. Brýle pro VR nesou aktuálně jméno Oculus Quest 2.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Co znamená Meta a proč se tak Facebook přejmenoval

Další článek

Australan se zamiloval do robotky a plánuje svatbu

Další čtení