Cigarettes After Sex chystají třetí album. Ponese název X’s

3 min čtení

V Česku oblíbená texaská dream popová kapela Cigarettes After Sex vydá v červenci třetí album. Ponese název X’s a jak už jsme z předchozích desek kapely zvyklí, hybnou silou alba bude opět melancholie v podání headlinera Grega Gonzalese.

Přestože kapela Cigarettes After Sex vznikla už v roce 2008 v texaském El Pasu, debutové bezejmenné album vydala až v roce 2017. Tracklist obsahující deset skladeb uhranulo veřejnost a kapela se stala velmi oblíbenou i v našich končinách. Brilantní zasněné melodie s nádechem temnoty zdaleka neodkazují na americký jih, odkud kapela pochází, ale evokují spíše chladný sever.

I možná pro tento nevídaný kontrast zahrnující spálenou jižanskou krajinu a zasněný temně melancholický pop s uhrančivým androgynním vokálem se jen ve Spojených státech našlo více jak 500 tisíc fanoušků, kteří si v roce 2017 album zakoupili na fyzickém nosiči. To je na alternativní desku v současnosti nevídané. Debut ale sklidil úspěch po celém světě.

Druhé album Cry, které spatřilo světlo světa v roce 2019, sice v prodejích nedosáhlo takových úspěchů, hudebními kritiky však bylo přijato velmi kladně.

Třetí deska X’s vyjde stejně jako předchozí dvě alba na Partisan Records. V online platformách a ve fyzické distribuci se objeví 12. července 2024. Můžete se těšit na deset písní, přičemž první singl Tejano Blue je k dispozici k poslechu již nyní.

Partisan Records připravuje pro fanoušky opět celkem pestrou škálu formátů, na kterých X’s vyjde. Kromě digitálního bezztrátového formátu flac se album objeví na CD, MC (ano, o kazety je znovu zájem) a samozřejmě na LP, které bude k mání i jako deluxe verze s texty písní a fotoknihou.

Cigarettes After Sex
Zdroj: Partisan Records

Cigarettes After Sex – X’s (tracklist):

01 X’s
02 Tejano Blue
03 Silver Sable
04 Hideaway
05 Holding you, Holding me
06 Dark Vacay
07 Baby Blue Movie
08 Hot
09 Dreams From Bunker Hill
10 Ambien Slide


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Čtvrt století s Moon Safari. Air připomínají skvostnou desku reedicí a bonusovým materiálem

Další článek

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost připravuje nový zákon o kybernetické bezpečnosti. Dotkne se především velkých firem

Další čtení