Daft Punk ožívají prostřednictvím vinylové reedice soundtracku Tron: Legacy

3 min čtení

Digitální vize budoucnosti, futuristický zvuk a soundtrack zalisovaný v archaickém hudebním nosiči. Přestože kultovní duo Daft Punk již ukončilo svoji třicetiletou hudební kariéru, jejich soundtrack k filmu Tron: Legacy po dvanácti letech ožívá. Opomíjený projekt kapely znovu vychází na vinylu a zdá se, že nastal čas jej přehodnotit.

Ne že by hudba k filmu Tron: Legacy nebyla kvalitní. Avšak soundtracky jsou často hudebními fanoušky přehlíženy a jen některé z nich se stanou skutečným kultem (třeba jako kompilace k Matrixu). Soundtrack bývá zpravidla kompilací doprovázející film a skladby se jaksi snoubí s dějem, jehož neznalost může vést k nepochopení hudebního doprovodu. Chybí jim narativnost i koncepce.

Soundtrack TRON: Legacy nikdy velkého úspěchu nedosáhl. Fanoušci Disneyho, pod jehož hlavičkou film i soundtrack vyšly, jsou zvyklí na epickou muziku, která doprovází gradující filmové scény. Oproti tomu příznivci Daft Punk očekávají od muziky pravý opak – propracovanost, koncepci a určitou progresivnost. Možná právě poslední faktor této hudební vložce chybí. Jak už tomu u kvalitních děl bývá, publikum či kritika je dříve či později přijmou. A právě to je případ tohoto soundtracku.

Daft Punk vložili filmovému zpracování Trona nevšední hudební kulisu. Nadčasový film je utkán výrazným zvukovým doprovodem a možná i jedním z nejlepších příkladů toho, jak je hudba důležitou uměleckou formou vizuálních médií. Toto je poctivá práce.

Soundtrack aktuálně vyšel na double vinylu pod hlavičkou Walt Disney Records. Možná až nyní se album stává plnohodnotnou součástí katalogu Daft Punk, stejně jako se archaický vinyl znovu dere na výsluní. A že se bude jednat o sběratelský kousek, je téměř jistým faktem. Album stojí v českých hudebních obchodech okolo 1 000 Kč.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Ulož.to končí i u Applu

Další článek

TikTokem se šíří další zvrhlost. Tentokrát jde o recept na zdravou colu

Další čtení