Ulož.to končí na App Store
Ulož.to končí na App Store. Zdroj: Prinscreen u uloz.to

Ulož.to končí i u Applu

3 min čtení

Tuzemská platforma Ulož.to se dlouhodobě potýká s nelibostí ochránců autorských práv. Již dříve byla její aplikace stažena z Google Play. Nyní tak na základně podnětu společnosti Weemazz 2.0 učinil i Apple.

Česká společnost Weemazz 2.0 monitoruje obsah českých datových úložišť a snaží se jejich provozovatele upozorňovat na nelegální obsah, přičemž žádá o jeho mazání. Největším úložištěm pro sdílení dokumentů je v Česku Ulož.to.

Weemazz 2.0 spolupracuje například s televizí Prima nebo platformou Voyo. Měsíčně údajně nechá z Ulož.to odstranit více než 100 tisíc odkazů s pirátským obsahem. Kromě toho vytváří i falešná videa, která mají uživatele demotivovat od stahování, protože soubor obsahuje třeba jen smyčku ze seriálu.

Apple nyní vyhověl žádosti Weemazzu a z App Store odstranil aplikaci Ulož.to.

„Společnost Apple vyhověla naší žádosti o smazání aplikace Ulož.to a nás to velmi těší. V rámci procesu se Ulož.to odvolávalo na to, že je stejnou službou jako Google Drive či Dropbox, což je samozřejmě naprosto absurdní. Aplikace tak již není dostupná na Google, Huawei a nyní i na Apple,“ řekl ředitel Weemazzu 2.0 Radim Horák pro Novinky.

Ulož.to naopak takové tvrzení popírá a svoji činnost obhajuje tím, že internet by měl být i nadále svobodným prostorem, který by si neměla žádná organizace nárokovat.

Stopka od App Store, potažmo od Google Play, nicméně pro Ulož.to neznamená konec činnosti. Platforma je nadále dostupná prostřednictvím webových stránek.
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Fast fashion je fenomén podobně škodlivý jako jídlo z rychlého občerstvení

Další článek

Daft Punk ožívají prostřednictvím vinylové reedice soundtracku Tron: Legacy

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru