Musk a Twitter
Zdroj obrázku: Pixabay

Elon Musk chce do roku 2028 zčtyřnásobit počet uživatelů Twitteru

3 min čtení

Muskovy plány s Twitterem jsou velkolepé. Podle New York Times chce přivést na síť miliony nových uživatelů a výrazně zvýšit tržby.

Pro začátek má budoucí majitel této sociální sítě v plánu zvýšit měsíční počet uživatelů ze současných 217 milionů na 600 milionů v roce 2025 a na 931 milionů v roce 2028. To je více než čtyřnásobek během šesti let. Tím ale nekončíme. Vize zahrnuje i 104 milionů uživatelů, kteří budou za Twitter platit. Co by měla taková služba zahrnovat, není jasné, ale zřejmě by šlo primárně o přístup bez reklam.

Musk také věří, že se do roku 2028 pětinásobně zvýší roční tržby Twitteru, a to na 26,4 miliardy dolarů. Loni to bylo něco přes 5 miliard.

Současné příjmy Twitteru pocházejí z 90 % z reklamy, což není podle Muska optimální. Toto číslo chce také změnit, konkrétně na 45 % do avizovaného roku 2028. Zbylých 55 % by mělo tvořit právě předplatné.

Ke splnění všech velkolepých cílů bude Twitter potřebovat ohromné množství předplatitelů. Od loňského listopadu mohou zatím jen američtí uživatelé využívat služby Twitter Blue. Za tři dolary měsíčně lze číst zpravodajské články bez reklam nebo rušit již odeslané tweety.

New York Times ale nepřináší žádné další podrobnosti. Pro zavedenou sociální síť, jako je Twitter, bude hodně těžké získat v tak krátkém časovém horizontu čtyřnásobek uživatelů a pětinásobek příjmů. Na druhou stranu Musk určitě nechtěl za Twitter utratit 44 miliard dolarů jen proto, aby si zvýšil image. Jisté tak zůstává, že se uživatelé této sociální sítě mohou těšit na zajímavé změny.

Elon Musk se v dubnu 2022 dohodl s akcionáři Twitteru na koupi sítě za 44 miliard amerických dolarů. Plánuje ji vnitřně ozdravit a umožnit větší svobodu slova, současně ji chce ale lépe zabezpečit před roboty šířícími dezinformační tweety.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Podle NASA by měla spolupráce ruských a amerických vědců na ISS pokračovat

Další článek

Netflix zřejmě zavede placenou reklamu již letos

Další čtení