Facebook
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Facebook varuje uživatele před podvodnými aplikacemi

2 min čtení

Společnost Meta vydala varování před stovkami aplikací v App Store a Google Play, jejichž jediným cílem má být zcizení přihlašovacích údajů do Facebooku. Meta tvrdí, že jich je více než 400, maskují se jako hry, editory fotografií či jako pomocné nástroje. Údajně je ohroženo přibližně milion uživatelů.

Podle společnosti Meta se aplikace tváří jako bezpečné a nápomocné nástroje, což dokládají i falešné recenze v repozitářích. Jenže po otevření některých aplikací jsou uživatelé vyzváni, aby se přihlásili k Facebooku a mohli tak nástroj používat. Ano, u některých aplikací se lze skutečně přihlašovat přes Facebook, nesmí to však být jediná volba.

Pokud někteří uživatelé skutečně své přihlašovací údaje do aplikace zadali, vývojáři k nim mají s největší pravděpodobností přístup.

Meta dotčené aplikace nahlásila Googlu a Applu a aktuálně by neměly být přístupné. Přesto již byly mnoha uživateli staženy, a to zejména v obchodě Google Play. Ze 402 dotčených aplikací jich bylo pro Android učeno 355. Jednalo se o hry, horoskopy, editory fotografií a tak dále.

Seznam škodlivých aplikací najdete v tomto blogovém příspěvku.

Meta důrazně upozorňuje, aby uživatelé nezadávali své přihlašovací údaje do aplikací, které nejdou bez těchto údajů ovládat. Účet vám může být zcizen nebo zneužit pro rozesílání podvodných zpráv.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Efekt motýlích křídel tvrdí, že i sebemenší věci mohou změnit svět. V jakých hrách si ho můžete vyzkoušet?

Další článek

YouTube zavádí popisovače

Další čtení