YouTube zavádí popisovače

2 min čtení

YouTube spustí v nadcházejících týdnech popisovače, které mají uživatelům zjednodušit vyhledávání a navazování spojení s ostatními. „Jedinečný popisovač pro váš kanál bude určovat, jak vás lidé budou zmiňovat v komentářích, příspěvcích pro komunitu a podobně,“ stojí v informačním e-mailu, který YouTube postupně rozesílá všem registrovaným uživatelům.

Možnost vybrat si popisovač bude v příštích týdnech dostupná pro všechny kanály. „Ve většině případů, kde platí, že již máte pro svůj kanál personalizovanou adresu URL, jsme ji pro vás rezervovali jako váš popisovač. Pokud chcete jiný popisovač, než jaký jsme pro vás rezervovali, můžete jej změnit. Popisovač si budete moci pro svůj kanál vybrat i v případě, že zatím nemáte personalizovanou adresu URL,“ informuje YouTube na svých stránkách.

Pokud si do 14. listopadu 2022 nezvolíte popisovač pro svůj kanál, YouTube vám automaticky přiřadí popisovač, který si případně budete moci změnit ve Studiu YouTube.

„Nový popisovač se stane součástí adresy URL vašeho kanálu. Ve většině případů to vypadá tak, že se popisovačem stane personalizovaná adresa URL. Můžete jej používat ke směrování lidí na svůj kanál z míst mimo YouTube. Pokud máte například popisovač @user123, adresa URL kanálu bude https://youtube.com/@user123,“ stojí na stránce youtube.com/handle věnované popisovačům.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Facebook varuje uživatele před podvodnými aplikacemi

Další článek

Seznam.cz zavede povinné ověření totožnosti diskutujících

Další čtení