Homepage Seznam.cz
Homepage Seznamu. Zdroj Repro Seznam.cz

Seznam.cz zavede povinné ověření totožnosti diskutujících

3 min čtení

O tom, že jsou internetové diskuze semeništěm šíření dezinformací či podněcují k nenávisti, všichni vědí. Ve skrytu anonymity, či dokonce z falešných účtů, dokáží diskutující vpouštět do internetového světa všelijaké bludy, ať už nechtěně či záměrně. Až pořádná rána v podobě ruské agrese na Ukrajině konečně přiměla některé provozovatele webových portálů k ráznému kroku.

„Vzhledem k bezpečnostní situaci v Evropě začneme vyžadovat ověření identity přispěvatelů. Ověřte si prosím svou identitu co nejrychleji, jinak vám může být přístup do diskuzí omezen nebo odepřen,“ vyzývá diskutující uživatele Seznam.cz, který provozuje i další webové portály jako například Novinky.cz, Seznamzpravy.cz, Sport.cz, Garaz.cz či Stream.cz. Diskuze Seznamu se však vyskytují na některých partnerských webech portálu, kde platí stejná pravidla.

Možnosti ověření identity na Seznamu

Seznam nabízí dvě možnosti, jak svoji identitu ověřit. Preferovanou variantou je ověření přes bankovní identitu, což je nejbezpečnější způsob. Další možností je sken průkazu totožnosti, kde budou začerněné (nebo zakryté) vaše osobní údaje kromě vašeho jména a příjmení, a jeho odeslání na e-mail diskuze@firma.seznam.cz.Bezpečnostní situace v Evropě si na počátku ruské invaze vyžádala dočasné pozastavení funkčnosti dezinformačních webů. Ovlivňování veřejného mínění ale masivně probíhá i na sociálních sítích a internetových diskuzích. Ověření identity by mělo zamezit aktivitě falešných profilů, které převážně podporují ruskou stranu a vytvářejí tak dojem, že na straně agresora stojí mnohem více lidí, než je skutečnost.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

YouTube zavádí popisovače

Další článek

Polarizované rentgenové paprsky odhalují tvar a orientaci hmoty kolem černé díry

Další čtení