TikTokem se šíří další virální nesmysl. Adolescenti se baví fazolováním

2 min čtení

Světem sociálních sítí se opět šíří nesmyslný virál. Pokud vaše dítě zničehonic nakupuje konzervy fazolí v rajčatové omáčce, zbystřete. TikTok momentálně zaplavují videa s hashtagem #beanbandits a rozhodně nejde o kultivovanou zábavu.

Boom takzvaného fazolování zaplavil především Velkou Británii, ale „popularity“ nabývá i v dalších zemích, kde plýtvání potravinami neznamená být jednou nohou v hrobě. O co jde? Děti nebo teenageři vezmou plechovku fazolí a její obsah vylijí na zdi cizích domů, před vchody nebo přímo na auta. Při činu se samozřejmě natáčí.

Policisté na ostrovech nabádají rodiče, ale i prodavače, aby byli pozorní, zda děti neutrácejí peníze právě za konzervy s fazolemi. Nejvíce případů bylo zaznamenáno v Leedsu, hlášení přicházejí i z dalších měst.

V Česku zatím zřejmě nebyl žádný případ fazolových gangů zaznamenán. Možná je to i proto, že v našich končinách nejde o tak oblíbenou pochoutku, nicméně co není, může být.

Fazolování není zdaleka prvním rozmarem šířícím se na sociálních sítích. Po tradičním házení syrových vajec se TikTokem v nedávné době prohnala výzva, kdy se teenageři pokoušeli zdolávat pyramidy z plastových přepravek na lahve. Několik nepovedených pokusů však mělo za důsledek pobyt v nemocnici, a tak se tento trend rychle vytratil, stejně tak jako rychle zmizí i plýtvání fazolemi.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Nejlepší LEGO stavebnice, ze kterých přechází zrak

Další článek

Eric Harris a Dylan Klebold. Příběh dvou vyšinutých teenagerů a jednoho ne zcela povedeného masakru

Další čtení