TikTokem se šíří další virální nesmysl. Adolescenti se baví fazolováním

2 min čtení

Světem sociálních sítí se opět šíří nesmyslný virál. Pokud vaše dítě zničehonic nakupuje konzervy fazolí v rajčatové omáčce, zbystřete. TikTok momentálně zaplavují videa s hashtagem #beanbandits a rozhodně nejde o kultivovanou zábavu.

Boom takzvaného fazolování zaplavil především Velkou Británii, ale „popularity“ nabývá i v dalších zemích, kde plýtvání potravinami neznamená být jednou nohou v hrobě. O co jde? Děti nebo teenageři vezmou plechovku fazolí a její obsah vylijí na zdi cizích domů, před vchody nebo přímo na auta. Při činu se samozřejmě natáčí.

Policisté na ostrovech nabádají rodiče, ale i prodavače, aby byli pozorní, zda děti neutrácejí peníze právě za konzervy s fazolemi. Nejvíce případů bylo zaznamenáno v Leedsu, hlášení přicházejí i z dalších měst.

V Česku zatím zřejmě nebyl žádný případ fazolových gangů zaznamenán. Možná je to i proto, že v našich končinách nejde o tak oblíbenou pochoutku, nicméně co není, může být.

Fazolování není zdaleka prvním rozmarem šířícím se na sociálních sítích. Po tradičním házení syrových vajec se TikTokem v nedávné době prohnala výzva, kdy se teenageři pokoušeli zdolávat pyramidy z plastových přepravek na lahve. Několik nepovedených pokusů však mělo za důsledek pobyt v nemocnici, a tak se tento trend rychle vytratil, stejně tak jako rychle zmizí i plýtvání fazolemi.
reklamní prostor

V online světě je jako doma už od roku 2005. Rád píše o nových technologiích, dění kolem nich a také o hudbě. Jeho články najdete na několika dalších magazínech, které provozuje.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Nejlepší LEGO stavebnice, ze kterých přechází zrak

Další článek

Eric Harris a Dylan Klebold. Příběh dvou vyšinutých teenagerů a jednoho ne zcela povedeného masakru

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru