Ukrajina
Zdroj obrázku: Pixabay

Google bude uživatelům s Androidem posílat oznámení o hrozících náletech

2 min čtení

Google bude uživatelům Androidu na Ukrajině posílat výstrahy o náletech. Internetový gigant novou funkci oznámil na svém blogu. Lidé se tak budou moci dozvědět prostřednictvím svých chytrých telefonů, že by v jejich blízkosti mohlo dojít k útoku.

Google údajně na opatření pracuje ve spolupráci s ukrajinskou vládou. Má jít o systém založený na principu varování před zemětřesením jen s tím rozdílem, že bude vycházet z aktuálních výstrah, které vydává místní vláda. Lidé tak budou informováni bezprostředně po vydání takového oznámení.

Ukrajinci také mohou využívat aplikaci Ukraine Alarm, která je k dispozici na Google Play. Ta rozesílá oznámení o náletech lidem v regionech s aktivními vládními výstrahami. Nový systém výstrah by ale již měl fungovat dnes bez ohledu na to, zda má uživatel staženou danou aplikaci a bude aktivní u všech telefonů s Androidem.

Google se proaktivně zapojuje do podpory Ukrajiny již od počátku invaze. Své aktivity v Rusku omezil, z Google Play odstranil ruské státem financované mediální aplikace a ruským firmám pozastavil možnost příjmu z reklamy. „Ruská invaze na Ukrajinu je tragédie a zároveň připravovaná humanitární katastrofa,“ oznámil Google 1. března.

Společnost dále uvedla, že i nadále bude podporovat obyvatele Ukrajiny před hrozbami kybernetické bezpečnosti poskytováním vysoce kvalitních a spolehlivých informací.
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

S Davidem Attenboroughem za objevem desetiletí!

Další článek

Instagram v Rusku skončil

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru