Pracovní oděv
Africa Studio / Shutterstok.com

Dopřejte svým zaměstnancům kvalitní pracovní oděvy od renomovaných značek

4 min čtení

Pracovněprávní vztahy upravuje nejen zákoník práce, ale také nařízení vlády, kterými se musí zaměstnavatelé řídit. Důležitá část se týká o bezpečnosti práce a ochrany zdraví při práci. S tím souvisí poskytování osobních ochranných pracovních prostředků, mezi které můžeme zařadit také pracovní oděvy. Jejich správná volba dokáže zamezit vzniku úrazům na pracovišti. Je proto v zájmu zaměstnavatelů vybavit své pracovníky vhodným oblečením, pokud to typ práce vyžaduje.

Výběr vhodných pracovních oděvů

O používání osobních ochranných pracovních prostředků se zmiňuje nařízení vlády číslo 495/2001 Sb. To například říká, že pracovní oděvy pro zaměstnance pořizuje zaměstnavatel, jenž za něho nesmí chtít úplatu. Osobní pracovní prostředky musejí být pracovníkům poskytnuty bezplatně. Zároveň je zaměstnavatel povinen zajistit správné ukládání těchto oděvů, což obvykle zajistí dámské a pánské šatny. Vedle toho je důležitým parametrem i velikost oblečení, aby bylo pohodlné a z praktických materiálů, aby v práci nijak nevadilo.

Velká nabídka pracovních oděvů

V sortimentu kamenných prodejen nebo internetových obchodů, jež se zaměřují na prodej pracovních oděvů, najdete celou řadu různého oblečení – kalhoty, haleny, košile, mikiny, kraťasy, kombinézy, montérky, trička. Vybavit své zaměstnance může zaměstnavatel přesně podle potřeb daných profesí ve firmě. Problémem není ani nechat vyrobit pracovní oděvy s firemním logem.

Pracovní kombinézy z bavlny

Oblíbeným materiálem na výrobu pracovních oděvů je 100 % bavlněné plátno. Jeho výhodou je šetrnost i k citlivé pokožce. Bavlna je přírodní materiál, který se dobře nosí a je prodyšný. Pracovní kombinézy bývají vybavené spoustou kapes na drobnosti, mají zesílená kolena a lokty pro větší odolnost a nastavitelná pas a manžety. Díky tomu je možné přizpůsobit je individuálním požadavkům toho, kdo je nosí. Výborné je i barevné zpracování pracovních kombinéz, které nabízejí zajímavý design. Žádný pracovník si v nich nemusí připadat nemoderně, protože se jedná veskrze o propracované střihy v aktuálních módních trendech.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Polarizované rentgenové paprsky odhalují tvar a orientaci hmoty kolem černé díry

Další článek

Proč si pořídit chytré hodinky Canyon

Další čtení