meteocentrum
Foto: Meteocentrum

Meteocentrum vydává aplikaci pro Android

3 min čtení

Meteocetrum je aplikace od českých vývojářů, která je na internetu dostupná od roku 2007. V nejnovější verzi pracuje na základě umělé inteligence, přičemž kombinuje několik meteorologických modelů společně s dalšími metodami pro docílení co nejpřesnější předpovědi počasí. Nově je také dostupná verze pro Android. 

„V aplikaci kromě aktuálního přehledu počasí najdete předpověď pro každou hodinu na celý týden. Nechybí ani srážkový radar, výstrahy a upozornění,“ doplňuje Bohuslav Zeman, projektový manažer z Meteocentra.

Aplikace je dostupná na Google Play pro všechna zařízení podporující Android. Celkový design je velmi intuitivní a přehledný, díky tomu nabízí uživatelům snadný přístup k nejaktuálnějším předpovědím pro jakoukoli jimi zvolenou lokalitu. Data společně s předpověďmi jsou aktualizována v reálném čase na základě nejnovějšího vývoje počasí. Pro obydlené oblasti s dostupným měřením probíhá aktualizace většinou každých 10 minut.

Uživatelé mohou sledovat aktuální počasí i jeho předpověď, ale také dostávat upozornění na blížící se déšť díky předpovědi vývoje srážek na nejbližší hodinu. Aplikaci lze využít i v zahraničí při plánování aktivit na vaší dovolené, kdy pomocí lokálních radarových snímků a dat poskytne nejpřesnější možnou předpověď.

„Můžeme nabídnout i plánovač venkovních aktivit, který pomocí přehledných indexů doporučí ideální povětrnostní podmínky pro běhání, kolo, táborák  a další aktivity. Uživatelé určitě také ocení možnost přehledných widgetů s nastavitelnou velikostí, které si mohou snadno umístit na plochu svého telefonu,“ dodává Zeman.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Zaměstnanci společnosti Meta v práci nesmějí diskutovat o potratech

Další článek

4 aplikace, které by neměly chybět v mobilu žádné ženy

Další čtení