Opilé puberťačky
Foto: MP Pardubice

Otec nechal opilou pubertální dceru odvézt na záchytku

3 min čtení

Strážníci pardubické městské policie narazili o víkendu na trojici podnapilých sedmnáctiletých dívek. Pouze jedné z nich se podařilo kontaktovat rodiče, pro tu však otec odmítl přijet. Dívka proto skončila společně se svojí kamarádkou na záchytce.

„U jedné z dívek intoxikace alkoholem dosáhla hodnoty 1,7 promile a vzhledem ke zhoršujícímu zdravotnímu stavu ji do Pardubické nemocnice převezla záchranná služba. Zbylé dvě nadýchaly 0,9 a 1,4 promile. Dovolat se rodičům se podařilo pouze v jednom případě. Telefon zvedl otec a přislíbil, že pro dceru přijede. Vzápětí ale zavolal zpět, že si věc rozmyslel a protože Pardubice jsou pro něj daleko, tak se na místo nedostaví,“ stojí na Facebooku Městské policie Pardubice.

Policisté museli hledat náhradní řešení. Pracovníci Orgánu sociálně-právní ochrany dětí nejprve z Pardubic a potom z Hradce Králové se snažili o vše možné, ale silně opilé děti v takovém případě nepřijímá dětský domov, ani zařízení Klokánek. Na řadu tak přišla záchytná stanice, kde skončily zbylé dvě dívky.

 

„Na každé školní besídce mládeži vysvětlujeme, že se na záchytku lze dostat i před plnoletostí. A dnes v noci na naše slova došlo,“ uvedli strážníci.

Nezletilé dívky si po vystřízlivění počkaly na rodiče, kteří navíc musí noc na stanici uhradit. To samozřejmě není všechno, všechny tři ještě čeká další řízení s Orgánem sociálně-právní ochrany dětí, kam strážníci jejich noční mejdan v Pardubicích oznámili.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Jiřina Bohdalová o LGBT komunitě: „Tak mě ukažte ty pohlaví!“

Další článek

Jak jsou vysoké mrakodrapy v Praze

Další čtení