lgbtq
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Jiřina Bohdalová o LGBT komunitě: „Tak mě ukažte ty pohlaví!“

3 min čtení

Prague Pride každoročně budí vášně a své názory na sexuální menšiny hlásá do světa kde kdo. Letos se o svůj pohled na LGBT komunitu podělila i Jiřina Bohdalová v pořadu Prostor X. Oponujícímu moderátorovi vysvětlila, že jsou tito lidé trošku magor, trošku blbci.

Devadesátiletá herečka, která ztvárnila například hlavní roli v pohádce Nesmrtelná teta, si s LGBT komunitou nebrala servítky. „Vždyť ty lidi mluvěj blbosti. To mě na tom straší.“ Moderátor Čestmír Strakatý na její slova reagoval s tím, že mají pouze jiný pohled na svět. Bohdalová se však nedala a po slovech o magorech a blbcích prohlásila: „Tak mě ukažte ty pohlaví!“

Bohdalová je toho názoru, že příslušníci LGBT komunity si mohou myslet co chtějí, ale rozhodně „ty jejich pitomosti“ nemají vykřikovat do světa. „Nemají co dělat, daří se jim moc dobře. Za nic!“

Herečku podpořil v názorech na sociálních sítích i premiér Andrej Babiš. Podobného názoru je i prezident Miloš Zeman, který sice homosexuály chápe, ale mají být zticha. O lidech, kteří si nechali změnit pohlaví ale prohlásil, že jsou odporní.

Festival Prague Pride probíhá právě v těchto dnech, jeho vrchol je naplánován na sobotu a neděli, přestože tradiční a nejviditelnější součást, kterou je duhový průvod, se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Poprvé se festival uskutečnil v v srpnu 2011 a v současnosti patří k největším akcím v republice. Menší události podobného charakteru se konají i v dalších městech v Česku.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Kristiina Mäki vysvětlila, co znamenal vzkaz #vyrvat nohy z prdele!

Další článek

Otec nechal opilou pubertální dceru odvézt na záchytku

Další čtení