Kristiinu Mäki
Foto: Czech team TV

Kristiina Mäki vysvětlila, co znamenal vzkaz #vyrvat nohy z prdele!

2 min čtení

Česká běžkyně s finskými kořeny Kristiina Mäki vytvořila ve včerejším semifinále běhu na 1500 metrů  s časem 4:01,23 nový český rekord a o 61 setin sekundy tak překonala výkon Ivany Walterové z roku 1986. Stejně jako její výkon, zaujal i tajemný vzkaz, který měla sportovkyně ukrytý pod startovním číslem. Co znamená #vyrvat nohy z prdele! atletka vysvětlila pro Czech team TV.

Mäki se po doběhnutí s neotřelým motivačním vzkazem pochlubila na sociálních sítích. Aby nedošlo ke spekulacím, vzápětí jej fanouškům vysvětlila.

„Vyrvat nohy z prdele jsem si napsala na Instagram, když jsem viděla soupisku na rozběh. Ve zkratce to znamená prostě běžet naplno a nechat tam všechno, prostě vyrvat si nohy z prdele a chtěla bych tím inspirovat každýho, kdo se třeba stydí běhat, že prostě do toho může dát všechno.“

Kristiinu Mäki čeká finálový běh, ve kterém ji čeká tvrdá konkurence, protože sportovní kemp na olympijských hrách je nabitý hvězdami. Nejlepší včerejší semifinálový čas 3:56,80 zaběhla Faith Kipyegonová z Keni, což je o více jak sekundy méně než čas české atletky. U Mäki jde ale o dvojnásobně obdivuhodný výkon, protože teprve před sedmi měsíci se stala novopečenou matkou.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Ruský influencer se proháněl po Moskvě se ženou přivázanou na střeše

Další článek

Jiřina Bohdalová o LGBT komunitě: „Tak mě ukažte ty pohlaví!“

Další čtení