instagram
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Instagram: Trávíte na něm hodiny, přesto vám unikly tyhle zajímavé funkce?

4 min čtení
Jestli jsou vývojáři Instagramu skutečně v něčem dobří, pak je to vykrádání nápadů z jiných aplikací. Dokonalým příkladem jsou stories, které známe původně ze Snapchatu. V čem jsou ale vývojáři ještě lepší, je vytváření drobných funkcí, o kterých nemáme mnohdy ani ponětí. Připravili jsme pro vás čtveřici vychytávek, které možná neznáte.

Schovejte nadbytečné hashtagy

Nevypadá to úplně dobře, když je pod příspěvkem 30 hashtagů. Ve sledujících to evokuje pocit, že příspěvek sdílíte jen pro lajky a sledující. Jednoduše pod text udělejte alespoň 3 mezery a až poté začněte s hashtagy. Tento text už se totiž na první pohled nezobrazí. Případně je můžete také rozdělit. Něco přímo pod fotku, něco do komentáře. Na dohledatelnost příspěvku to nemá žádný vliv.

Historie vyhledávání se dá vymazat

Pokud nechcete, aby na vás v seznamu vyhledávání neustále vyskakovaly všechny vaše guilty-pleasure profily, za které se stydíte, že na ně vůbec koukáte, jednoduše historii vymažte. Když na svém profilu kliknete na možnosti a budete dlouho scrollovat dolů, narazíte na možnost smazat historii vyhledávání.

Čtěte také:  Instagram přichází s novinkou v boji se škodlivým obsahem

Sdílejte story do svého feedu

Že se dají příspěvky sdílet ve stories, to asi všichni víme. Jde to ale i naopak. Pokud je vaše stories natolik skvělé, že nemůže jen tak zapadnout, a to ani mezi highlights, klikněte na tři tečky v pravém dolním rohu a vyberte možnost sdílet s. Následně se vám otevřou možnosti, mezi kterými je také příspěvek na Instagram.

Zorganizujte si příspěvky do jednotlivých alb

Instagram nabízí také možnost uspořádat si fotky z feedu do alb tak, že fotky se v albech samozřejmě mohou opakovat. Můžete si tak vytvořit album jen s fotkami z cest, s recepty, fotky s přáteli, s rodinou, zkrátka všechno možné, na co si jen vzpomenete. Příspěvky budou stále viditelné jednotlivě ve feedu.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Chcete si vzít na dovolenou chlazené potraviny? Víme, kam s nimi

Další článek

Intersucho.cz a Windy.com spolupracují na celosvětovém monitoringu sucha

Další čtení