Instagram
Foto: Pexels

Instagram přichází s novinkou v boji se škodlivým obsahem

3 min čtení

Instagram údajně přišel s novými opatřeními, která mají zamezit viditelnosti škodlivého obsahu. Populární sociální síť, jejíž vlastníkem je společnost Meta (dříve Facebook), tak zřejmě reaguje na kauzu Facebook Papers, která mimo jiné poodhaluje, jakým nebezpečím může být obsah na Instagramu především pro mladé dívky.

Podle interní studie Facebooku totiž hrozí zejména mladším uživatelkám rozvoj psychických problémů spojených s obsahem na Instagramu. V krajním případě mohou tyto problémy vyústit v sebevraždu. Za problematický obsah jsou společností Meta považovány nenávistné projevy, šikana nebo vybízení k násilí. Nicméně na zdraví a psychiku dobře nepůsobí ani neustále se opakující fotografie modelek s až nereálně vypracovaným tělem. Mladé dívky v touze vypadat stejně podstupují drastické diety, které mohou vést až k anorexii.

Instagram bude nově řadit příspěvky ve feedech uživatelů a v takzvaných Stories. Priorita potenciálně závadných příspěvků bude snížena, ty evidentně závadné mají být okamžitě odstraňovány. K identifikaci škodlivého obsahu má například pomoci popisek příspěvku, který bude podobný již dříve odstraněnému obsahu, případně nahlášení samotnými uživateli.

Zásadní změnou je ale skutečnost, že se identifikace a krytí potenciálně závadného obsahu bude týkat příspěvků nabízených výhradně uživatelům, kteří například sledují problematické účty. Veřejně dostupné sekce už Instagram celkem dobře zabezpečuje nyní.

Instagram začal již dříve blokovat závadné účty. S novou verzí aplikace bude cílit i na jednotlivé příspěvky, a pokud se účet ukáže jako problematický, bude zrušen. Jak se ale hodlá vypořádat především s psychickými důsledky, které souvisí se vzhledem mladších uživatelek, které jsou bombardovány dokonalými a často upravovanými fotografiemi, Instagram neoznámil.
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

WhatsApp už možná brzy umožní převést konverzace z Androidu na iOS

Další článek

Seznam.cz čelí masivnímu hackerskému útoku

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru