meta
Zdroj: Fb/Meta

Společnost Facebook se nově jmenuje Meta

2 min čtení

Avizované přejmenování společnosti Facebook, která zahrnuje stejnojmennou sociální síť, ale také Instagram, WhatsApp a mnohé další služby, ponese nově název Meta.

Pojmenování odkazuje na metaverzum, jakýsi virtuální svět, do kterého podle Marka Zuckerberga budou moci vstupovat uživatelé a setkávat se tak se svými blízkými či kolegy. Má jít o skutečný vstup do světa internetu, který nyní konzumujeme pouze prostřednictvím klávesnice, potažmo dotykového displeje.

Zuckerberg líčí metaverzum jako svět, který bude pomáhat lidem, argumentuje například radikálním snížením uhlíkové stopy, protože lidé nebudou muset cestovat přes půl světa, aby se setkávali nebo společně jednali. Na oficiálním blogu Facebooku dokonce stojí, že metaverzum umožní sdílet pohlcující zážitky s lidmi, se kterými se jinak nemůžete setkat a dělat společně věci, které byste ve fyzickém světě dělat nemohli.

Jenže jak se postupně odkrývá skutečná realita sociálních sítích, těžko lze jen věřit, že nepůjde o další stroj na peníze, který nebere v potaz dopady na fyzický svět. Aktuálně gradující kauza Facebook Papers, jejíž středobodem je maximalizace zisku Facebooku nad morálními hodnotami, ukazuje, jak bezohledně Zuckerberg ovládá svoji miliardovou společnost.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Facebook se podle médií chystá přejmenovat

Další článek

Víte, jaký má sledování hororů vliv na psychiku a mozkovou činnost?

Další čtení