Facebook
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

Facebook se podle médií chystá přejmenovat

2 min čtení

S překvapivou zprávou o možné změně názvu společnosti, která provozuje stejnojmennou sociální síť, přišel magazín The Verge. Podle všeho má k představení nového jména dojít již příští týden. Samotný rebranding se největší sociální sítě nijak nedotkne.

Společnost Facebook je současně provozovatelem dalších fenoménů, jako je Instagram, WhatsApp, Oculus a další. Facebook chce jednak přejmenováním udělat tak trochu pořádek ve vlastním teritoriu, současně chce dát najevo svoje zaměření na tvorbu chystaného metaverza. Mluvčí Facebooku však zatím změnu odmítl komentovat.

Facebook si prochází nelehkým obdobím. Podle mnohých zdrojů klesá důvěra v to, jak Zuckenbergerova společnost podniká. To je patrné zejména ve Spojených státech, kde je Facebook v hledáčku antimonopolního úřadu. Rebranding by tak mohl být chytrým tahem k tomu, jak vstoupit na trh s neposkvrněným jménem.

Facebook také letos v létě vytvořil speciální tým, který má pracovat na chystaném metaverzu, což je v podstatě virtuální vesmír zahrnující širokou škálu nástrojů. Facebook by takto chtěl propojit až 3 miliardy lidí. Z tohoto důvodu také hodlá v Evropě zaměstnat v příštích pěti letech až 10 000 lidí.

Magazín The Verge spekuluje o názvu Horizon. Stejně se až donedávna jmenovala herní platforma, kterou Facebook provozuje. Tu ale společnost nečekaně přejmenovala na Horizon World.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Nobelova cena 2021 – přehled laureátů

Další článek

Společnost Facebook se nově jmenuje Meta

Další čtení