nerd
Ilustrační foto. Zdroj: Pexels

5 typů lidí, se kterými se setkáte v internetových diskuzích

3 min čtení
Mnoho zpravodajských webů nabízí funkci komentování obsahu. Internetové diskuze spoustě lidem otevírají dveře nejen ke komentování samotného obsahu, ale i vyjadřování osobních názorů, zesměšňování nebo k hádkám. Všichni, kteří sledují nebo přispívají do diskuzí, se určitě setkali s těmito typy přispěvatelů.

Nostalgik

Většinou jde o osobu postaršího věku. Protože má děti nebo vnoučata už dávno ve světě, nemá co dělat, než celé dny vysedávat u počítače a zběsile komentovat aktuální dění. Prostřednictvím svých výplodů vzpomíná na své dětství; jak za totality bylo dobře, jak se cinkalo klíči nebo jaká legenda byl Václav Havel. Většinou lze tyto nostalgické připomínky dávných časů nalézt u příspěvků, jejichž téma je naprosto rozdílné.

KRÁL CAPSLOCKU

U tohoto typu uživatele je třeba zmínit, že velkými písmeny buď píše schválně, nebo naopak psaní velkých písmen neumí vypnout. Svými komentáři dává všem v diskuzním fóru najevo, že řve, nebo je krajně znepokojen.

Smajlík

Emotikony v diskuzích mají pomoci všem ostatním uživatelům si představit, jak se autor komentáře cítí. Nejlepší samozřejmě je, když je jimi příspěvek zahlcen. Usmívající se smajlíci jsou před samotným komentářem, za textem i mezi slovy. Pro mnoho lidí jsou emotikony mocná zbraň, kterou neumí používat s rozumem.

Srandista

Typ přispěvatele, který i o těch nejnevhodnějších tématech vtipkuje. Používá ohrané hlášky a o sobě si myslí, že je strašně vtipný. Opak však bývá pravdou. Naopak se sám ztrapňuje.

Filozof

Dumající jedinec, který chce napsat jednoduchý komentář, ale z jeho výplodu se stane kilometrové čtení. Ve svých úvahách řeší vážná témata, nebo se svými argumenty snaží všechny přesvědčit, aby lidé změnili názor vztahující se na téma článku.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

TikTokem se šíří další zvrhlost. Tentokrát jde o recept na zdravou colu

Další článek

Aplikace BeReal se snaží ukázat opravdový svět bez umělých filtrů. Uspěje?

Další čtení