taxi
Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay

Hackeři způsobili v Moskvě masivní dopravní zácpu pomocí aplikace taxislužby

1 min čtení

Útočníci objednali prostřednictvím aplikace Yandex desítky taxíků na stejné místo ve stejný čas. Jak informoval magazín Vice, k události došlo 1. září v centru Moskvy.

Doprava směřující k rušnému bulváru Kutuzovsky Prospect v jednom okamžiku v podstatě zkolabovala. Video, které bylo v následujících dnech sdíleno na sociálních sítích, ukazuje, jak se řada taxíků snaží dostat na stejné místo.

Doprava v Moskvě se dlouhodobě potýká s dopravními kolapsy, ale ráno 1. září bylo skutečně extrémní. Desítky řidičů taxislužby obdrželo objednávku k vyzvednutí zákazníka na stejném místě ve stejný čas. Řidiči se tak marně snažili na místo proplést a najít fiktivního klienta.

Zácpa v místě trvala asi hodinu. Podle mluvčí Yandexu již byl algoritmus aplikace upraven tak, aby k podobným útokům nedocházelo.

K útoku se přihlásila skupina Anonymous. Hackeři akci zdůvodňují jako součást kybernetické války, kterou Rusku vyhlásili poté, co napadlo Ukrajinu.
reklamní prostor

V online světě je jako doma už od roku 2005. Rád píše o nových technologiích, dění kolem nich a také o hudbě. Jeho články najdete na několika dalších magazínech, které provozuje.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Šmejdi útočí online na všech frontách. Buďte obezřetní

Další článek

Ekologičtí extrémisté vypouštějí kola SUV už i v Česku

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru