DeLorean DMC-12
DeLorean DMC-12. Foto: Pixabay

Ikonický DeLorean hlásí návrat. Pokolikáté už?

3 min čtení

DeLorean DMC-12 působil v osmdesátých letech jako přízrak. Ohromoval karosérií z nerezové oceli, unikátním otevíráním dveří a designem, jako byste vzhlíželi do budoucnosti. Společnost DeLorean Motor Company nyní oznámila návrat ikonického vozu v novém kabátě. První pokus o vzkříšení tohoto automobilu to ale není.

Společnost, která vlastní práva na značku a dodává díly pro několik tisíc starých sportovních DeLoreanů, které si dodnes jejich majitelé hýčkají, oznámila, že letos v srpnu představí koncept elektrického vozu. První snímek odhaluje zadní světlo a část automobilu. Doprovodný slogan „Budoucnost nebyla nikdy slíbena“ pak odkazuje na slavnou filmovou trilogii.

Stejná texaská firma ale slibovala návrat sportovního vozu už v roce 2016. Tehdy šlo o planý poplach, přestože se koncept objevil i ve videoupoutávce. Další náznaky možné výroby byly i v roce 2019.

Do třetice snad pokus o znovuoživění vyjde. Samozřejmě, že má jít o elektromobil, nicméně nečekejte žádnou sériovou výrobu, na to nemá aktuálně firma kapacity ani peníze. Každopádně DeLorean Motor Company v současnosti malosériově vyrábí repliky původního modelu DMC-12, což je možná ještě lepší zpráva, než chystaný koncept elektrického kupé.

Na vývoji novinky spolupracuje podle DeLorean Motor Company prestižní italské studio Italdesign, které nyní spadá pod křídla Volkswagenu. Další zajímavou informací je skutečnost, že společnost momentálně řídí Joost de Vries, bývalý výkonný ředitel čínské automobilky Karma, která navazuje na projekt Fisker.

Jak to s novým DeLoreanem nakonec dopadne, je ve hvězdách. Čeká nás návrat do budoucnosti nebo jen další zklamání?


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Pozor na podvodníky. Volají z evropských čísel, tvrdí že jsou z Microsoftu a chtějí přístup do vašeho počítače

Další článek

Co je to deepfake a půjde se vůbec bránit?

Další čtení