Lucid Air
Foto. Lucid Motors

Lucid Air se začal prodávat v Evropě

3 min čtení

Americký konkurent Tesly, značka Lucid Motor, zahájil první dodávky svého luxusního elektrického sedanu Air v Evropě. S prvními kusy se od konce loňského roku pyšní zákazníci z Německa a Nizozemí.

Lucid Air je v Evropě k dispozici v limitované variantě Dream Edition, která se prodává ve dvou verzích. Dream Edition Performance má výkon 828 kW a na 100 km/h zrychlí za 2,5 sekundy. Dle výrobce poskytuje dojezd až 799 kilometrů. Slabší verze s výkonem 696 kW má mít kapacitu až na 883 kilometrů. Model Lucid Air Grand Touring se v Evropě zatím nenabízí, což je škoda, protože automobilka deklaruje schopnost dobití baterie pro dojezd na celých 400 kilometrů za pouhých 15 minut. Do Evropy dodávané varianty mají 900voltovou architekturu, což i tak zaručuje schopnost ultrarychlého nabíjení.

Lucid v současné době přijímá rezervace od evropských zákazníků, stačí složit kauci, která překvapivě začíná už na 300 eurech, což je zcela zanedbatelná částka s ohledem na konečnou cenu vozu, která u slabší verze činí v přepočtu zhruba 2,5 milionu korun.

Lucid Air
Foto. Lucid Motors

Pokud by měl český zákazník o Lucid Air zájem, musí kromě vysoké kupní ceny počítat i s tím, že automobilka zatím oficiální zastoupení v našich končinách neplánuje, což s ohledem na servis není zrovna ideální. Nicméně dobrou zprávou pro bohatou klientelu může být otevření vůbec prvního showroomu značky v relativně blízkém Mnichově. Další pobočky se aktuálně nacházejí v Ženevě a Amsterdamu, kde je i distribuční a servisní centrum.

Lucid Air sjíždí z linek v americké Arizoně. Tam se má příští rok začít vyrábět i SUV Gravity. V plánu je také závod v Saudské Arábii.
reklamní prostor

V online světě je jako doma už od roku 2005. Rád píše o nových technologiích, dění kolem nich a také o hudbě. Jeho články najdete na několika dalších magazínech, které provozuje.

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Varujte babičky, poučte dědečky. Tyto šmejdské praktiky zkoušejí gangy na seniorech

Další článek

Jak zní zákony robotiky a lze je uplatnit i ve skutečném světě?

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru