Lucid Air
Foto. Lucid Motors

Lucid Air se začal prodávat v Evropě

3 min čtení

Americký konkurent Tesly, značka Lucid Motor, zahájil první dodávky svého luxusního elektrického sedanu Air v Evropě. S prvními kusy se od konce loňského roku pyšní zákazníci z Německa a Nizozemí.

Lucid Air je v Evropě k dispozici v limitované variantě Dream Edition, která se prodává ve dvou verzích. Dream Edition Performance má výkon 828 kW a na 100 km/h zrychlí za 2,5 sekundy. Dle výrobce poskytuje dojezd až 799 kilometrů. Slabší verze s výkonem 696 kW má mít kapacitu až na 883 kilometrů. Model Lucid Air Grand Touring se v Evropě zatím nenabízí, což je škoda, protože automobilka deklaruje schopnost dobití baterie pro dojezd na celých 400 kilometrů za pouhých 15 minut. Do Evropy dodávané varianty mají 900voltovou architekturu, což i tak zaručuje schopnost ultrarychlého nabíjení.

Lucid v současné době přijímá rezervace od evropských zákazníků, stačí složit kauci, která překvapivě začíná už na 300 eurech, což je zcela zanedbatelná částka s ohledem na konečnou cenu vozu, která u slabší verze činí v přepočtu zhruba 2,5 milionu korun.

Lucid Air
Foto. Lucid Motors

Pokud by měl český zákazník o Lucid Air zájem, musí kromě vysoké kupní ceny počítat i s tím, že automobilka zatím oficiální zastoupení v našich končinách neplánuje, což s ohledem na servis není zrovna ideální. Nicméně dobrou zprávou pro bohatou klientelu může být otevření vůbec prvního showroomu značky v relativně blízkém Mnichově. Další pobočky se aktuálně nacházejí v Ženevě a Amsterdamu, kde je i distribuční a servisní centrum.

Lucid Air sjíždí z linek v americké Arizoně. Tam se má příští rok začít vyrábět i SUV Gravity. V plánu je také závod v Saudské Arábii.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Varujte babičky, poučte dědečky. Tyto šmejdské praktiky zkoušejí gangy na seniorech

Další článek

Jak zní zákony robotiky a lze je uplatnit i ve skutečném světě?

Další čtení