Apple
Foto: Unsplash

Nový iPhone 14 se pomalu chystá. Co o něm zatím víme?

6 min čtení

Novinkový iPhone 13 se teprve ohřál na pultech obchodů, ale už se spekuluje nad tím, jak bude vypadat jeho nástupce. Na co se můžeme podle prvních specifikací těšit?

Nový iPhone 14 s úzkým rámečkem a starším procesorem

Nový iPhone 14 se tradičně představí na podzim letošního roku, konkrétní v září. Do oficiálního vydání tedy ještě několik měsíců zbývá.

Z prvních uniklých informací, jejichž zdrojem je leaker ShrimpApplePro, už však vyplývá, že dočkat bychom se především měli užších rámečků kolem displeje. Aktuální odhady mluví o tom, že budou tenčí o cca 20 % a rozměrově by se tak z nynějších 2,42 mm měly dostat na 1,95 mm.

A není to jediná vizuální změna, kterou by nové modely měly projít. Zmizet by měl i dosud používaný jednolitý výřez. Místo něj na čelní straně mobilního telefonu zůstanou dva samostatné, přičemž jeden bude oválný a druhý kruhový.

Skutečně se má jednat o více typů mobilů. Potvrzená je už čtveřice nových smartphonů. Fanoušci se tak mohou začít těšit na 6,1palcový přístroj pod názvem iPhone 14, dále 6,1palcový iPhone 14 Pro, 6,7palcový iPhone 14 Max. a 6,7palcový iPhone 14 Pro Max.

Čtěte také:  Kinect versus VR aneb čím to, že Kinect pomalu mizí?

Z nové produktové řady tedy vypadává nejmenší model, který se v letošní „třináctkové“ sérii příliš dobře neprodával.

Pohánět by „vyšší“ verze iPhone 14 Pro a 14 Pro Max měl čip Apple A16 Bionic, jak na svém twitterovém účtu prozradil Ming-Chi Kuo. Zbývající dva přístroje by se však měly spokojit se starším Apple A15 Bionic, který se na trhu objevil už loni.

Částečně inovovaná paměť i nové funkce

Paměť by sice shodně pro všechny čtyři mobilní telefony měla být ve stejné velikosti 6 GB, Apple se však opět oba modely Pro rozhodl vylepšit, a to osazením odlišného typu, konkrétně LPDDR5. Zbylé dva „čtrnáctkové“ iPhony se budou muset spokojit s variantou LPDDR4X.

Podle analytika Ming-Chi Kuo, kterého lze považovat za spolehlivý a důvěryhodný zdroj informací ohledně nových iPhonů, bychom se měli dočkat i řady nových funkcí.


Aktuální nabídka iPhonů

iPhone 13

Koupit na Alza.cz


K těm nejzajímavějším má patřit vylepšený fotoaparát, který se už stal pro nově představené telefony z dílny Apple za poslední roky víceméně tradicí. Chystaný iPhone 14 Pro tak má nabídnout hlavně dominantní širokoúhlý fotoaparát s 48Mpx snímačem.

Zatím ve fázi rozpracování má být umístění Touch ID pod displejem. V budoucnu bychom se tak této možnosti měli určitě dočkat, ale zatím není vůbec jisté, jestli ji Apple stihne představit už u nadcházející modelové řady.

Méně příjemnou novinkou má být plánované zdražování iPhonu 14 Pro, jehož cena má vůbec poprvé přesáhnout 1 000 dolarů. Spekuluje se i o tom, že základní model iPhone 14 Apple nasadí za výchozí cenu jako jeho předchůdce iPhone 13, což by odpovídalo sumě 799 dolarů. Na upřesnění jednotlivých specifikací i konečnou cenu si však budeme muset ještě počkat.
reklamní prostor

Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Google zablokoval YouTube kanál ruského parlamentu

Další článek

Komunita tvořící Wikipedii si již nepřeje dostávat dary v kryptoměnách

Další čtení

Souhlas se soubory cookie pomocí Real Cookie Banneru