YouTube
Ilustrační foto. Zdroj: Unsplash

Google zablokoval YouTube kanál ruského parlamentu

2 min čtení

YouTube v sobotu zablokovalo kanál Duma TV. Stalo se tak v souvislosti s porušením podmínek společnosti Google, která je vlastníkem populární videoplatformy.

Duma TV je kanál provozovaný dolní komorou ruského parlamentu. „Jestliže zjistíme, že některý z účtů porušuje naše podmínky, podnikneme patřičné kroky,“ komentoval rozhodnutí mluvčí Googlu. Dodal také, že se firma zavázala dodržovat sankce uvalené na Rusko spojené s invazí na Ukrajinu a nehodlá ustupovat.

Ruské činitele krok rozhořčil a mluvčí tamního ministerstva Google varoval, že YouTube si tak podepsal v Rusku ortel. Tamní cenzor Roskomnadzor už totiž dříve oznámil, že se chystá YouTube zablokovat s tím, že platforma nabízí služby teroristické povahy ohrožující zdraví a životy občanů Ruské federace. Nicméně nyní po Googlu požaduje, aby okamžitě Duma TV odblokoval.

Rusko pomalu omezuje západní média a sociální sítě. Některé služby společnosti Meta jsou již několik týdnů zablokovány. Z populárních platforem je v Rusku dostupná pouze aplikace WhatsApp. Facebook a Instagram již nefungují a Rusové je mají dle vlády nahradit alternativami jako například Vkontakte nebo novinkou Rossgram.


Napsat komentář

Your email address will not be published.

Předchozí článek

Co je to deepfake a půjde se vůbec bránit?

Další článek

Nový iPhone 14 se pomalu chystá. Co o něm zatím víme?

Další čtení